Tenisz: Balázs Attila meggyőző sikerrel kezdett Wimbledonban

2019.06.24. 18:25
Balázs Attila győzelemmel kezdte a wimbledoni selejtezőt (Fotó: Zádor Péter – archív)
Hétfőn megkezdődött a wimbledoni nemzetközi tenisztorna selejtezője a férfiak számára, és késő délután pályára lépett Balázs Attila is, aki valamivel több mint 24 órával a pozsonyi Challenger-torna döntőjében elszenvedett veresége után magabiztos győzelemmel lépett túl a kanadai Peter Polanskyn.

A legfrissebb világranglistán a 207. helyen álló Balázs Attila a rangsorban a 141. helyet elfoglaló, egyben a selejtezőtorna 31. helyén kiemelt kanadai Peter Polansky ellen lépett pályára – alig több mint 24 órával azt követően, hogy Pozsonyban három szettben 127 perc játék után kikapott a szlovákiai Gombos Norberttől.

Nos, ez a legkevésbé sem látszott Balázs játékán, ugyanis 21 percet követően máris zsebre vágta 6:1-re az első játszmát, s a folytatásban sem változott sokat a játék.

Az egyetlen apró különbséget az jelentette, hogy Balázs ezúttal kevésbé hatékonyan használta ki bréklabdáit, ezért a második szett öt egész perccel tovább tartott, mint az első. Ezt Balázs 26 perc alatt nyerte meg, így összességében 47 perc alatt 6:1, 6:1-es győzelemmel került a következő fordulóba.

A selejtező második fordulójában a világranglistán 384. ukrán Ilija Marcsenko lesz Balázs ellenfele, aki az első fordulóban az argentin Marco Trungellitit győzte le 7:6 (7–5), 7:5-re.

ANGOL NEMZETKÖZI BAJNOKSÁG, WIMBLEDON (38 000 000 font, fű)