Nyert a Ferencváros, esélye sem volt hazai pályán a Mezőkövesdnek

2024.03.31. 19:50
Magabiztosan nyert Mezőkövesden a Ferencváros (Fotó: Dömötör Csaba)
A labdarúgó NB I 26. fordulójában a sereghajtó Mezőkövesd a listavezető Ferencvárost fogadta, és a vendégek 3–0-s győzelmet arattak.

LABDARÚGÓ NB I
26. FORDULÓ
Mezőkövesd Zsóry FC–Ferencvárosi TC 0–3 (Loncar 38., 51., Varga B. 85.)
Mezőkövesd, Városi Stadion, 4130 néző. Vezette: Csonka

A találkozó online közvetítését ide kattintva lehet elolvasni.

Kis túlzással olyan volt a Mezőkövesd-Zsóry–Fradi bajnoki, mintha ökölvívómeccset láttunk volna. Az erősebb, a favorit az elején csak játszott, ijesztgette a gyengébb hazaiakat, akik egészen jól állták az „ütéseket”, sőt, egy-egy váratlan megindulással még majdnem az is megesett, hogy Sztefan Drazsicsék viszik be az első találatot. Ám Andrej Lukic az első félidő közepén elkövetett bődületesen nagy hibája már sejttette, hogy ebből akár kiütés is lehet.

Nos, be is következett, ugyanis a Fradi az első játékrészben kifárasztotta ellenfelét, a másodikban pedig már jóval nagyobb sebességre kapcsolva szinte lehetetlen helyzetbe hozta a mezőkövesdieket. Leginkább a bal oldalon Marquinhos volt elemében, aki szinte őrületbe kergette a hazai védelem jobb oldalát. Látványos futballja tetszett a ferencvárosi közönségnek, olykor még a hazai tábor is tapsolt. A meccs embere mégsem ő lett, hanem a két gólt szerző Stjepan Loncar.

A ballábas játékos remekül futballozott „árnyékékként”, s higgadt, pontos lövéseivel padlóra küldte az ellenfelet. Ám még ekkor még nem számoltak rá a Mezőkövesdre. De jött a csereként beálló Varga Barnabás, aki halálos nyugalommal értékesítette az előtte kínálkozó lehetőséget, ezzel továbbra is magabiztosan vezeti a góllövőlistát. A győzelmen kívül másnak is örülhettek a zöld-fehér hívek, hiszen majd négy hónapos szünet után, még ha csereként is, de pályára léphetett Adama Traoré, a szurkolók egyik legnagyobb kedvence. 0–3