Megérdemelt Falco-siker, a közönség már bajnokot avatott

2007.10.28. 20:35
Az első félidőben mindkét együttes remekül kosárlabdázott, a másodikban azonban már csak a szombathelyiek játszottak úgy, ahogy ez egy rangadón elvárható. Meg is lett az eredménye: a Falco legyőzte talán legnagyobb riválisát, és egyedüli veretlen maradt a bajnokságban.

Sok szakember ezt a párosítást tippeli az idei finálé szereposztásának is. Lehet, hogy igazuk lesz. A körítés már a döntőt ígéri. A hangulat minimum felfokozott, csupán a vendégszurkolók számára fenntartott széksorokban találni üres helyeket. A fiúk nehezen lendülnek bel a pályán. Először Jara Rubin Doyne – akit minden helyi csak Bamnek nevez. Aztán Sasa Mucic. A szlovén két triplája révén vezetnek is a vendégek az első etap közepe táján, ám attól kezdve a Falco elkapja a ritmust. Gulyás Róbert a vendégoldalon először a 9. percben talál a gyűrűbe. Kálmán László sem sokkal előbb, ám ő még az első negyed zárásáig hozzászorgoskodik az első duplájához hét pontot. Gulyás nem, őt leülteti kicsit az edzője.

Jót tesz a pihenő a paksi óriásnak, elenged egy triplát, azzal vezet másodszor a Tolna megyei csapat, akkor már a második negyed „idusát” jegyezzük. Aztán beindul a szombathelyi lelátó által Csiróként megénekelt Andrija Csirics. Érdemes volt megvárni, amíg a szerb belelendül. Bár a nagyszünetig mindössze harmincszázalékos a mezőnymutatója, így is feltornázza saját pontszámát 11-ig, és az ő kosarával alakul ki a legnagyobb különbség a meccsen. Hatpontos sárga mezes előnyben nyilvánul meg mindez. Csiricsnél a hazaiak közül pusztán egy játékos szerez több pontot ez idő tájt: Kálmánnak bizonyul szerencsésnek a 13-as szám ebben a vonatkozásban. Gulyásnak is ennyi egysége van húsz perc elteltével.

És ami a lényeg: remek mérkőzést láthatott a nagyérdemű.

A második húsz percben kiélezettebbé vált a csata. A vendégek a játékvezetők szinte minden ítéletét vitatták, akadt amikor erre alapos okuk lehetett. Egy ízben azonban Gulyás túl vehemensen „vitatott”, amiért technikait ítélt Kóthay bíró. A büntetőkkel és Arnas Kazlauskas triplájával tízen túlra hízott a hazai előny. Azt követően, hogy a csapatot addig jól mozgató Mészáros Zalánnak is befújták a negyedik személyi hibáját már a harmadik játékrészben, megtörte a paksiak lendületét.

A kiváló szombathelyi együttes pedig a negyedik negyedben már a látványosságra is ügyelve teljes mértékben kiszolgálta közönségét. A lelátó népe pedig a sérült Pankár Tibort éltette, és már most bajnokcsapatként ünnepelte kedvenceit.

Korai még, de lehet, hogy igazuk lesz. Ami biztos: övék az egyetlen százszázalékos csapat a mezőnyben.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I

FALCO-KC SZOMBATHELY - ATOMERŐMŰ SE 89–75 (23–20, 24–21, 20–17, 22–17)
CSERE: Gray 5, Csaplár-Nagy E. 5, Kiss Zs. 3/3, Panta
Az eredmény alakulása. 4. p.: 4–8. 12. p.: 25–20. 13. p.: 25–25. 15. p.: 31–33. 24. p.: 52–45. 25. p.: 52–50. 26. p.: 59–50. 29. p.: 67-54. 34. p.: 72–64. 37. p.: 81–66