Férfi kosárlabda NB I: hosszabbításban kapott ki Debrecenben a Falco

BALOGH ANDRÁSBALOGH ANDRÁS
2024.03.02. 19:16
Andrej GlaskowMagabiztosan nyert a Fehérvár (Fotó: Facebook/Arconic-Alba Fehérvár)
A címvédő és listavezető Falco KC Szombathely hosszabbításban szenvedett négypontos vereséget a DEAC vendégeként a férfi kosárlabda NB I szombati játéknapján, míg az Alba Fehérvár a papírformának megfelelően fölényesen, csaknem 30 pontos különbséggel legyőzte a vendég Atomerőmű együttesét. A Szolnok hazai környezetben verte a Kecskemétet, a Körmend viszont saját közönsége előtt kapott nagy verést az Oroszlánytól.

Az Atomerőmű Paks az első félidőben még tartotta a lépést a Fehérvárral, azonban az addigi négypontos hátrány a mérkőzés végére közel harminc pont lett, köszönhetően elsősorban a hazaiak remek triplázásának (második félidőben 16-ból 9 sikeres tripla). A hazaiak legeredményesebb játékosa Jordan Barnett volt 26 ponttal, de nála is többet szerzett a másik oldalon Elijah Clarance, aki 27 ponttal a mezőny legjobbjának bizonyult.

Szoros csatát hozott az éllovas Szombathely debreceni vendégjátéka. Jobban kezdtek a vendégek és fokozatosan növelve előnyüket 41–34-re vezettek a félidőben. A harmadik negyed végén azonban egy 14–2-es rohanást mutatott be a DEAC ezzel átvéve a vezetést. Az utols ónegyedben ötször változott a vezető kiléte, és ötször volt egál az állás. Végül 74–74-es döntetlennel zárult a rendes játékidő. A hosszabbításban egy triplával a debreceniek szereztek vezetést, majd hiába jöttek a kétpontosok a vendégektől, a jó büntetőzésének hála folyamatosan előnyben maradt és nyert a DEAC. A Vas vármegyeiek előnye így kétpontosra csökkent a korábban az Atomerőműt magabiztosan legyőző Fehérvár előtt a tabella élén.

Az Oroszlány többek között a 31 pontos Khalid Thomasnak köszönhetően 117–79-re győzedelmeskedett Körmenden, míg a Pécs hazai pályán 100 jutott száz pont fölé és nyert a Szedeák ellen. Kevépontos mérkőzést húzott be a Szolnok a Kecskemét ellen, míg a Sopron a Zalakerámia otthonában szenvedett 96–71-es vereséget.

KOSÁRLABDA
FÉRFI NB I
DEAC–FALCO-VULCANO ENERGIA KC SZOMBATHELY 85–81 (14–18, 20–23, 21–13, 19–20, 11–7) – hosszabbításban
Debrecen, 1200 néző. V: Tőzsér, Török, Nyilas.
DEAC: Edwin 15, Neuwirth 3/3, DRENOVAC 23/3, WILLAMSON 19/3, BULJEVIC 15. Csere: Tadics 7, Hőgye 3, Garamvölgyi. Edző: Andjelko Mandics
SZOMBATHELY: Pot 11/3, Tanoh Dez, Benke 6/6, TIBY 17/6, KELLER Á. 8. Csere: PERL 20/6, Pongó Marcell 9/6, Jordano 6/6, Barac 2, Kovács B. 2, Krivacsevics. Edző: Milos Konakov
Az eredmény alakulása. 2. perc: 0–7. 8. p: 9–16. 12. p.: 17–27. 16. p.: 23–34. 18. p.: 30–34. 22. p.: 34–43. 27. p.: 42–52. 30. p.: 55–54. 35. p.: 63–62. 40. p.: 72–74. 42. p.: 79–76.
Kipontozódott: Edwin (36. p.)
Andjelko Mandics: – Hatalmas szívvel játszottunk és sikerült meglepetést okoznunk. Esélytelenebbként is bíztunk magunkban, intelligens döntéseket hoztunk, és kihasználtuk a lehetőségeket, amiket a Falco engedett nekünk. Igazi csapatmunkát végeztünk, véleményem szerint a bajnokság legjobb gárdáját győztük le.
Milos Konakov: – A rendes játékidő végén Matthew Tiby tripláját követően annyira szerettük volna elkerülni, hogy hárompontost kapjunk, hogy nem figyeltünk Djordje Drenovacra, aki leszedte a támadólepattanót és kiegyenlített. Végletekig kiélezett összecsapás volt, a DEAC extra helyzeteket értékesített, amivel nem tudtunk mit kezdeni. Ilyen a kosárlabda, egyszer fent, egyszer lent. Nagy probléma nem történt, megyünk tovább.

ZALAKERÁMIA ZTE KK–SOPRON KC 96–71 (22–15, 26–21, 22–23, 26–12)
Zalaegerszeg, 1330 néző. V: Goda, Győrfy, Frányó.
ZALAEGERSZEG: Hicks 15/3, Szalay, PAIGE 23/6, Ikpe 3, TÓTH Á. 17.  Csere: Osztojics 6, ONA EMBO 20/3, Keller I. 7/3, Csuti 3/3, Németh Á. 2, Makkos, Simon. Edző: Matthias Zollner
SOPRON: NICHOLS 14/6, Griffin 13/3, MATHIS 12/6, Schöll, Sidibe 4.  Csere: Gill 8, Molnár M. 8, Csendes 5/3, Meszlényi 5/3, Polster, Sitku 2.  Edző: Gasper Potocnik
Az eredmény alakulása.  3. perc: 9–3. 8. p.. 20–9. 1  3. p.: 33–23. 17. p.: 37–32. 24. p.: 55–44. 26. p.: 58–52. 33. p.: 83–61. 3  9. p.: 94–64.
Kipontozódott: Sidibe (31. p.)
Matthias Zollner: – Küzdelmes mérkőzés volt, sokat tettünk a győzelemért. Megérdemeltük a sikert, és kiszolgáltuk közönségünket, de most még csak egy lépést tettünk. Következik az újabb forduló, ezúttal is sokat kell dolgoznunk, hogy még egyet tudjunk lépni előre.
Gasper Potocnik: – Megérdemelte a ZTE a sikert, mert végig ránk erőltette az akaratát. Mi nem tudtuk azt játszani, amit szerettünk volna. A teljesítményünk nem volt méltó a Sopronhoz, ezért elnézést kérünk szurkolóinktól, különösen azoktól, akik elkísértek bennünket. Jönnek még fontos meccsek, dolgoznunk kell tovább.

ARCONIC-ALBA FEHÉRVÁR– ATOMERŐMÚ SE 105–76 (22–19, 20–19, 35–20, 28–18)
Székesfehérvár. 1200 néző. V  : Benczur. Győrffy. Horváth Cs.
ALBA: CHAMBERS 17/3, Kass 4, BARNETT 26/15, PHILMORE 17/3, Dickey 7.  Csere: VOJVODA 14/3, Balogh M., ROBERTS 11/6, Takács Milán 6/6, Takács Martin, Kiss B. 3/3.  Edző: Alejandro Zubillaga
PAKS : Ihring 9/3, CLARANCE 27/9, Nicholson 9, Géringer, KNOWLES 14.  Csere: Wooten Jr. 6, Radics 2, Kovács Á. 2, Dorogi 3/3, Kucsora 4.  Edző: Sebastjan Krasovec
Az eredmény alakulása.  3. perc: 5–4. 5. p.: 13–8. 12. p.: 22–24. 15. p.: 28–31. 18.  p.: 36–33. 22. p.: 47–40. 25. p.: 57–52. 28. p.: 68–54. 35. p.: 93–67.
Kipontozódott: Ihring (34. p.). Dickey (34. p.)
Alejandro Zubillaga: – Az első félidőben megfelelően kontrolláltuk a játékot, viszont kevés tiszta dobást harcoltunk ki. A szünet után keményebben védekeztünk, aminek köszönhetően azt a játékot tudtuk játszani, amit szeretünk. Gyors lefutásokkal és gyors passzokkal örömkosárlabdát mutattunk be, így alakítva ki a nagy különbséget.
Sebastjan Krasovec: – Az első félidőben nagyjából elégedett voltam a csapat teljesítményével, akkor még közel álltunk ellenfelünkhöz. A második félidőben azonban nagyon sok eladott labdánk volt, amelyekből gyors kosarakat kaptunk. Ennek következtében a játékunk is megtört, se védekezésben, se támadásban nem tudtunk úgy koncentrálni, ahogy kellett volna.

NHSZ-SZOLNOKI OLAJBÁNYÁSZ– DUNA ASZFALT-DTKH KECSKEMÉT 70–59  (17–20, 20–6, 22–13, 11–20)
Szolnok, 1800 néző. V: Kapitány, Makrai, Pozsonyi.
SZOLNOK: Sz. Jovanovics 9/3, EADS 14/3, PALLAI 12/12, D. Thomas 2, Wiggins 9. Csere: Lukács N. 8, A. Durham 2, PONGÓ MÁTÉ 12/6, Rudner, Révész Á. 2. Edző: Oliver Vidin
KECSKEMÉT: SINIK 6, Bogues 11/3, Ivkovics 5/3, Lukovics 8/3, KARAHODZSICS 11. Csere: Dramicsanin 5, Kucsera 7/3, Wittmann 6/6, Tóth Barna, Körmendi. Edző: Ivkovics Sztojan
Az eredmény alakulása. 4. perc: 6–8. 8. p.: 14–20. 14. p.: 22–22. 18. p.: 32–24. 24. p.: 45–32. 28. p.: 54–35. 34. p.: 61–51. 38. p.: 68–57.
Kipontozódott: D. Thomas (37. p.)
Oliver Vidin: – Feszült hangulatú, kemény mérkőzést vívtunk ellenfelünkkel. A harmadik negyedben húsz ponttal is vezettünk, de a ki nem kényszerített hibáink miatt hagytuk felzárkózni a kecskemétieket. Ezt nem engedhetjük meg magunknak a jövőben.
Ivkovics Sztojan: – Kemény, fordulatos meccset vívtunk Szolnokon. Kevés pont esett, mert végig dominált a védekezés. Szorosabb is lehetett volna a vége, ha nem hagyunk ki tizenhárom büntetőt.

EGIS KÖRMEND–MVM-OSE LIONS 79–117  (21–28, 20–32, 21–29, 17–28)
Körmend, 1950 néző. V: Praksch, Söjtöry, Földesi.
KÖRMEND: Basic 2, Takács Kristóf 2, Morgan 11/3, DURÁZI 26, Konate 4.  Csere: FERENCZ 15/9, Kiss M. 6/3, Doktor 3, Schmera 8, Geröly, Nagy 2.  Edző: Kocsis Tamás
OROSZLÁNY: RIDDLEY 16, Balsay 3/3, GHOLSTON 24/15, K. THOMAS 31/9, Polutak 11.  Csere: Stevenson 12/3, Szabadfi 5/3, Ruják 4, Gáspár 6. Illés 5/3, Árva-File. Edző: Váradi Kornél
Az eredmény alakulása.  4. perc: 6–11. 8. p.: 17–21. 13. p.: 31–36. 17. p.: 37–48. 24. p.: 47–69. 27. p.: 58–78. 35. p.: 70–101. 38. p.: 77–115.
Kipontozódott: Polutak (36. p.), Takács Kristóf (37. p.) K. Thomas (37. p.)
Kocsis Tamás: – Szeretném leszögezni: ez ugyanaz a csapat, mint amelyik sorozatban nyerte a legutóbbi mérkőzéseket. Korábban is megmutattuk már, hogy fel tudunk állni a padlóról, biztos vagyok benne, most is sikerül. Nagyon agresszív védekezéssel szembesültünk, amit a két meghatározó játékosunkat nélkülöző gárdával nem tudtuk megoldani.
 Váradi Kornél: – Jó ritmusban kezdtük a találkozót, s ezt a lendületet a mérkőzés végig sikerült megtartanunk. Jól védekeztünk, a lepattanólabdákból könnyű kosarakat szereztünk, de felállt védelem ellen is eredményesek voltunk. Az esetek nagy részében jó megoldásokat választottunk, végig irányítottuk a találkozót.

NKA UNIVERSITAS PÉCS– SZTE-SZEDEÁK 110–74    (27–12, 25–20, 32–16, 26–26)
Pécs, 800 néző. V: Cziffra, Nagy V., Rácz.
PÉCS: Kovács P. 7/3, NIKOLICS 15/6, Herger, Durmo 9/3, MANJGAFIC 18/6, Csere: Scherer 6/3, Henry 3, Kerpel-Fronius 6/3, WALKER 22/9, MELEG 19/9, Rátgéber, Lados 5/3. Edző: Csirke Ferenc
SZEGED: LOCKE 27/3, Balogh Sz. 2, Bailey 7, Bognár 10, Lake 9. Csere: Cohill 2, Mucza b, ZSÍROS 8/6, Mayer 4, Laluska. Edző: Simándi Árpád
Az eredmény alakulása. 2. perc: 7–2. 6. p.: 13–11. 11. p.: 27–14. 15. p.: 43–21. 18. p.: 47–28. 23. p.: 59–35. 27. p.: 73–42. 33. p.: 91–58. 37. p.: 104–66
Csirke Ferenc: – Nagy energiával akartunk belemenni a meccsbe. Az első három negyed ragyogó védekezése hozhat ilyen eredményt.
Simándi Árpád: – Sokkal jobban kell védekeznünk, hiszen aki megnézi a kapott pontjainkat, tudhatja, önmagáért beszél a nagy szám.