Férfi kézi NB I: 80 gól a veszprémi derbin, drámai győzelemmel zárt a Fradi

R. P.R. P.
2024.05.15. 20:42
Draskovics Gellért 15 gólt dobott (Fotó: vehir.hu)
A férfi kézilabda NB I 26. fordulójában az FTC-Green Collect 39–38-ra legyőzte a Dabast, így 32 pontot gyűjtve a negyedik helyen fejezte be a bajnokságot. Az Eger kiharcolta a bennmaradást.

Fejér-B.Á.L. Veszprém–Telekom Veszprém 34–46

A sereghajtóként kieső Fejér-B.Á.L. Veszprém 2020. szeptember 9-én, története első hazai élvonalbeli mérkőzésén 37–21-re kikapott a Telekom Veszprémtől – két évvel ezelőtt Magyar Kupa-döntőt játszott egymással a két együttes –, ma pedig 46–34-es vereséggel búcsúzott az NB I-től a városi riválissal szemben.

A Telekom Veszprém győzelme nem forgott veszélyben, de a csapatok meglepően sok gólt értek el a hatvan perc alatt. Hugo Descat 12 gólt vállalt Momir Ilics csapatának győzelméből, de a 12 gólós különbség ellenére messze Draskovics Gellért volt a mezőny legjobbja, éspedig 15 találattal.

FTC-Green Collect–Dabas KC 39–38

A meccs nagy részében fölényben játszott a Fradi. Nagy Bence és Imre Bence is szórta a gólokat, és hét és fél perccel a vége előtt a zöld-fehérek öttel vezettek. Ám ekkor a Dabas belelendült, villámgyorsan, öt perc alatt ledolgozta a hátrányát, sőt, bő egy perccel a vége előtt a vendégek a vezetést is megszerezték. Azonban az utolsó két gólt a Fradi dobta, Imre Bence két másodperccel a vége előtt megszerezte a kilencedik találatát is, ami a győzelmet jelentette egyben. Az FTC így 32 ponttal a negyedik helyen fejezte be a bajnokságot.

Szerda délután játszotta utolsó mérkőzését a Ferencváros színeiben a klubot hét évig szolgáló csapatkapitány, Pordán Bálint és a Kielbe szerződő Imre Bence, de most köszönhetett el a közönségtől Bognár Alex, Balogh Zsolt és Szepesi Zsombor is.

Harc a bennmaradásért

Az Eger biztosította bennmaradását azzal, hogy 27–27-es döntetlent játszott a hozzá hasonlóan a kiesés ellen küzdő Komló otthonában.  A baranyai együttes kilenc perccel a vége előtt még három góllal vezetett, ám a hevesiek 4–0-s sorozatot produkáltak és fordítottak. A Komló egyenlített, majd utolsó lövését elrontotta – Jenko Tim Bogdanic kísérletét Marczika Barnabás kivédte –, az egriek pedig kapura sem lőttek az utolsó akció során, mert számukra az egy pont is biztos bennmaradást jelent.

Az alapszakaszból már csak egy mérkőzés van hátra: a bennmaradást, illetve a kiesést jelentősen befolyásoló PLER–Csurgó meccset szombat délután rendezik.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
26. FORDULÓ
FTC-Green Collect–Dabas KC 39–38 (20–16)
Elek Gyula Aréna, 600 néző. V: Nagy F., Túróczy
FTC: Győri K. – IMRE B. 9, Füzi 2, BOGNÁR A. 4, Mikita J., NAGY BENCE 8, Kovacsics 2. Csere: Borbély (kapus), BALOGH ZS. 5 (1), Bujdosó 1, Lékai 2, Pordán 1, DEBRECZENI 5, Szepesi. Edző: Pásztor István
DABAS: Pallag – Ács T. 2, FEKETE B. 5, TÖRÖK 4, Szöllősi Sz. 2, Koller 2, LAURINYECZ 4. Csere: Nagy T. (kapus), Zdolik 4 (4), BÁLINT B. 6, Bognár N. 3, Dobrkovics 4, Katona 1, Kádár 1. Edző: Tomori Győző
Az eredmény alakulása. 9. perc: 6–2. 15. p.: 11–5. 21. p.: 14–11. 38. p.: 25–19. 49. p.: 31–28. 54. p.: 36–32. 59. p.: 37–38
Kiállítások: 12, ill. 4 perc
Hétméteresek: 3/1, ill. 5/4
Pásztor István: – Jó, taktikus, modern kézilabdát játszott a Dabas, de nyitott védekezéssel előnybe tudtunk kerülni. Ez a mérkőzés méltó lezárása volt a Kielbe távozó Imre Bence ferencvárosi pályafutásának. Remélem, a következő idényben kevesebb sérüléssel kell majd megküzdenünk.
Tomori Győző: – Végig uralta az FTC a meccset, a védekezésünk nem érte el azt a szintet, amivel sikeresek lehettünk volna, és a helyezésünkben is jelentett volna valamit. Az utolsó percekben átvettük a vezetést, de rutintalanságunk miatt vereség lett a vége.

Fejér-B.Á.L. Veszprém–Telekom Veszprém 34–46 (21–24)
Veszprém, 500 néző. V: Paska, Vastag
VESZPRÉM: Mojszilov – Preszter 2, Pulay 1, KRISTÓF M. 5, GRÜNFELDER 3, DRASKOVICS 15, Hári 2. Csere: Balogh T., Gödör (kapusok), Szrnka, Vetési, Fazekas M. 1, Farkas M. 2 (1), Nurelden 3. Edző: Danyi Gábor
TELEKOM VESZPRÉM: Corrales – Vajlupau 3 (1), J. OMAR 6 (2), CASADO 5, FABREGAS 6, el-Dera 3, DESCAT 12 (1). Csere: M. Jensen (kapus), Koszorotov 2, A. NILSSON 5, Mahé 3 (1), Ligetvári, Végh B. 1, Barna, Szabó T. Edző: Momir Ilics
Az eredmény alakulása. 5. perc: 2–5. 7. p.: 3–8. 9. p.: 5–10. 13. p.: 10–12. 15. p.: 12–13. 20. p.: 13–17. 25. p.: 18–19. 36. p.: 22–27. 40. p.: 24–32. 46. p.: 28–36. 51. p.: 29–39. 54. p.: 30–42. Kiállítások: 4 perc, ill. –. Hétméteresek: 2/1, ill. 5/5
Danyi Gábor: – Az első félidő nagyszerűen alakult nekünk, teher nélkül, felszabadultan kézilabdáztunk, lőttünk is huszonegy gólt. Később azonban kinyílt az olló, de így is büszke vagyok a srácokra. Szomorú szívvel távozom a klubtól, nagyon megszerettem Veszprémet.
Momir Ilics: – Az első félidőben rosszul védekeztünk, aztán a másodikban rendeztük a sorainkat, és már jobban játszottunk. Jó érzés, hogy vesztett pont nélkül fejeztük be az alapszakaszt, de már készülünk a Magyar Kupa négyes döntőjére és a bajnoki fináléra.

Csurgói KK–MOL Tatabánya KC 27–27 (14–15)
Csurgó, 700 néző. V: Andorka M., Hucker
CSURGÓ: Füstös – Gebhardt, Tóth P. 1, Krszmancsics 4 (3), Szeitl E. 2, Herceg M. 1, Bazsó 1. Csere: Holló (kapus), Borsos T., Vasvári, PAPP T. 7, Mazurek, Horváth P., Zobec, GÁBOR M. 9 (4), Zagar 2. Edző: Baranyai Norbert
TATABÁNYA: Székely – Enomoto, Maras 4, Vilovszki, Vajda H. 2, Pergel 4, KRAKOVSZKI B. 6 (4). Csere: Bartucz (kapus), Eklemovic 2, Jadegari, Ugalde 1, Peric, Dissinger 3, Rodríguez P., Ancsin 4, Topic 1. Edző: Dragan Djukics
Az eredmény alakulása. 6. perc: 2–1. 12. p.: 4–4. 20. p.: 9–8. 26. p.: 11–12. 35. p.: 14–16. 41. p.: 19–19. 49. p.: 21–22. 56. p.: 25–26.
Kiállítások: 8, ill. 10 perc
Hétméteresek: 9/7, ill. 4/4
Baranyai Norbert: – Kőkemény mérkőzést játszottunk. Külön köszönöm a csapatnak, hogy ezt a napot ilyen jól lehozta, és így biztosította az ötödik helyet.
Dragan Djukics: – Úgy gondolom, megérdemeltük volna a győzelmet, de a Csurgó rászolgált az egy pontra. Örülök, hogy ilyen jó mérkőzést tudtunk játszani még így az idény végén is.

Balatonfüredi KSE–PLER-Budapest 30–28 (16–12)
Balatonfüred, 400 néző. V: Bócz, Wiedemann
BALATONFÜRED: ANDÓ – Hornyák P., Németh B., KEMÉNY 6, Szretenovics, Varga M. 1, BÓKA 3. Csere: Bősz (kapus), Kovács B., Szmetán M. 6 (3), SZÖLLŐSI B. 5, Sikosek, Dénes J., Malinovics 4, SZŰCS BENCE 2, BRANDT 3. Edző: György László
PLER: Kránitz – Tóth Á. 2, MARKEZ 5, Simotics 3, VÁRSZEGI 4 (1), ANDJELICS 5 (4), Fodor M. 1. Csere: Takács Á. (kapus), Fekete Á., Groff, Szunajko F. 3, Szkokán, Bak, HOLDOSI 5, Farkas. Edző: Lepsényi Sándor
Az eredmény alakulása. 6. perc: 2–2. 10. p.: 4–5. 16. p.: 9–6. 22. p.: 11–10. 28. p.: 14–12. 33. p.: 18–12. 40. p.: 22–16. 49. p.: 24–21. 53. p.: 26–23. 57. p.: 27–25
Kiállítások: 4, ill. 8 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. 8/5
György László: – Köszönjük ezt a szép négy évet a füredi szurkolóknak. Örülünk, hogy győzelemmel zárhattuk a bajnoki idényt. Elismerésem a játékosaimnak, mert nagy szívvel és lelkesen játszottak.
Lepsényi Sándor: – Alapvetően elégedett vagyok a küzdőszellemmel, sajnos túl sok ziccert kihagytunk ahhoz, hogy győzzünk. Még van egy mérkőzésünk, amelyen megpróbáljuk kiharcolni a bennmaradást.

HE-DO B.Braun Gyöngyös–CYEB-Budakalász 34–32 (17–15)
Gyöngyös, 1000 néző. V: Altmár, Horváth M.
GYÖNGYÖS: Tomics – Lakosy 1, Schmid, HEGEDŰS M. 3, BODOR 3, UBORNYÁK 9, VARSANDÁN M. 14 (6). Csere: Gyánti (kapus), Jaros 4, Edwards, Gyallai, Jóga 1. Edző: Bíró Balázs
BUDAKALÁSZ: Tóth M. – Varjú 4, Sinkovits 1, KISS B. 6, MIHALIN 5, JURIC-GRGIC 8 (2), Kovács D. 2. Csere: Váczi D. (kapus), Varga M. 1, Raniszavljevics, Vrhovina, Halász, PAPP B. 5, Berényi, Dávid M. Edző: Csoknyai István
Az eredmény alakulása. 6. perc: 4–2. 12. p.: 7–6. 18. p.: 10–10. 24. p.: 14–12. 36. p.: 20–18. 42. p.: 23–22. 48. p.: 26–25. 54. p.: 30–28. Kiállítások: 6, ill. 14 perc
Hétméteresek: 7/6, ill. 2/2
Bíró Balázs: – Nagyon akartuk a győzelmet, a körítés pedig időről időre átlendített minket a holtponton. Fontos volt, hogy a vendégek nem tudták átvenni a vezetést. Játékosaim ezúttal is erőn felül teljesítettek.
Csoknyai István: – Nem tudtunk olyan teljesítményt nyújtani, amivel idegenben meccset lehet nyerni. Gondolok itt elsősorban a védekezésre és a kapusteljesítményre. Végig futottunk az eredmény után, küzdöttünk, de nem volt benne a meccsben a fordítás. A hazaiak akarata érvényesült.

Carbonex-Komló–QHB Eger 27–27 (16–15)
Komló, 1100 néző. V: Bíró Á., Kiss O.
KOMLÓ: MERKOVSZKI 1 – Urbán 4, Bogdanic 3, Vekics, Rotim 3, JERKOVIC 4, MENYHÁRT 4 (2). Csere: Granic (kapus), Váczi 3 (2), SZÖLLŐSI O. 4, Varga Sz., Ács 1, Melnyicsuk. Edző: Marosán György
EGER: Ágoston Á. – Maracskó 2, Nastaj 1, Zennadi 2, TÓTH K. 5, F. Silva 2, SZÁVA 4. Csere: Marczika (kapus), Kiss G., Tóvizi, Kavin, LEZÁK 5 (2), Döme, BOROS 6 (3). Edző: Tóth Edmond
Hétméteresek: 7/4, ill. 6/5
Marosán György: – Nagyon küzdöttünk, kitettünk mindent a pályára, de sajnos nem sikerült nyernünk, amit végtelenül sajnálok.
Tóth Edmond: – Bíztunk benne, hogy a szerencse mellénk szegődik. Mindkét csapat megérdemelte volna a sikert. A manipulált döntetlen elképzelhetetlen, hiszen az a hazaiaknak jött rosszul.