NBA: a Bucks nagy csatában nyert a Timberwolves otthonában

T. Z.T. Z.
2024.02.24. 09:01
Milwaukee Bucks v Minnesota Timberwolves
A Bucks nagy csatában nyert a Timberwolves otthonában (Fotó: Getty Images)
Tíz mérkőzést rendeztek az észak-amerikai profi kosárlabdaligában (NBA) magyar idő szerint szombaton hajnalban.

Legutóbbi négy meccséből a harmadik vereségét szenvedte el a Cleveland Cavaliers, amely ezúttal a Philadelphia 76ers otthonában maradt alul egy szoros ütközetben. A hazaiaknál Tyrese Maxey 24 pontja mellett kiosztott öt asszisztot és összeszedett hét lepattanót, a vendégeknél Darius Garland remeklése önmagában még nem volt elég a győzelemhez.

Oklahoma Cityben pontgazdag meccset kaptak pénzükért a nézők, ráadásul külön öröm a szurkolóknak, hogy a fölényes hazai siker sem maradt el – a nyugati második Oklahoma City Thunder 147–106–ra verte meg a keleten gyengélkedő Wizardsot. A meccs embere az Oklahoma játékosa, Shai Gilgeous-Alexander volt, aki 30 pontig jutott az este.

A játéknap rangadóját Minnesotában rendezték, ahol a nyugati első helyezett Timberwolves a keleti harmadik Milwaukee Bucksot látta vendégül. A csapatok igazolták is az előzetes várakozásokat, hiszen az utolsó percekig kiélezett meccset játszottak egymás ellen. A harmadik negyed bizonyult meghatározónak a végeredményt illetően, ekkor a Bucks megszórta a Timberwolvest és meglépett ellenfelétől. A negyedik negyedben a hazaiak hiába közelítették meg riválisukat, már nem tudtak fordítani, így a meccset 112–107-re a vendégek nyerték meg.