Női vízi MK: az Eger lesz a Dunaújváros ellenfele a döntőben

MTI, V. Á.MTI, V. Á.
2021.12.18. 20:21
Elsőként a címvédő Dunaújváros jutott be a döntőbe a női vízilabda Magyar Kupában, miután a soproni négyes döntő első elődöntőjében óriási csata végén legyőzte az UVSE-t – írja az MTI. A másik elődöntőben az Eger kiélezett küzdelem végén, ötméteresek után 10–9-re legyőzte a Szentest.
A Dunaújváros legyőzte a címvédő UVSE-t (Fotó: Dömötör Csaba)
A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!
A Dunaújváros legyőzte a címvédő UVSE-t (Fotó: Dömötör Csaba) A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!

Az Euroligában egyaránt negyeddöntős együttesek meccse végig kiegyenlített küzdelmet hozott, a csapatok fej fej mellett haladtak, majd a negyedik negyedben a Dunaújváros előbb 7–6-os, majd az UVSE egyenlítése után 8–7-es előnybe került, s az utolsó percekben megőrizte kapuját a góltól.

A záró dudaszó után Gurisatti Grétáék még percekig nem örülhettek, ugyanis az UVSE meccset záró támadása végén – az olimpiai bronzérmes magyar válogatott és az UVSE kapusának, Magyari Aldának a kapufáról kipattanó lövése után – a kapuba juttatta a labdát, ám már az idő lejárta után, melyet a hosszú videózás végén a zsűri is megerősített.

A Dunaújváros és az UVSE a legutóbbi két MK-ban a fináléban találkozott.

A döntőt vasárnap 19.45-től rendezik.

NŐI MAGYAR KUPA, NÉGYES DÖNTŐ, SOPRON
ELŐDÖNTŐ
UVSE-HUNGUEST HOTELS–DUNAÚJVÁROSI EGYETEM-MAARSK GRAPHICS 7–8 (2–2, 1–1, 3–3, 1–2)
Sopron
, 800 néző. Vezette: Csizmadia, Tóth I.
UVSE: MAGYARI A. – Ábel-Antal, KESZTHELYI-NAGY 3, Szücs G., RYBANSKA 2, Szegedi P., Baksa V. 1. Csere: Faragó K., Peresztegi-Nagy, Hajdú K. 1, Forgács, Mácsai. Edző: Benczur Márton
DUNAÚJVÁROS: MACZKÓ – Szellák, GURISATTI 2, Szabó N. 1, Mahieu, Szilágyi D. 1, Horváth B. 1. Csere: GARDA 2, Mucsy 1, Sajben, Pál R., Somogyvári. Edző: Mihók Attila
Gól – emberelőnyből: 13/2, ill. 11/4
Gól – ötméteresből: 1/1, ill. –
Kipontozódott: Pál R. (22. p.), Szücs G. (26. p.)
Kiállítva (végleg, cserével): Szegedi P. (29. p.), Gurisatti (29. p.)
Benczur Márton:
– Nagyon gyenge játékkal döntetlent játszottunk, de büszke vagyok a lányokra, és várom, hogy mikor lőhetjük az ötmétereseket…
Mihók Attila: – Olyan végletekig kiélezett küzdelmet kaptunk, amilyet vártunk. Minden egyes momentum fontos volt, minden labdaszerzés döntőnek bizonyult, főleg a negyedik negyedben. Átlövésgóljaink sokat segítettek – ahogy Maczkó Lilla teljesítménye is a kapuban.

TIGRA-ZF-EGER–VALDOR-SZENTES 6–6 (1–1, 1–1, 2–4, 2–0 – ötméteresekkel: 4–3)
Sopron
, 800 néző. Vezette: Tordai, Kollár
EGER: KISS A. 1 – Dobi, Hertzka, Jancsó 1, Katona Zs. 1, CZIGÁNY D. 2, MENCZINGER K. 1. Csere: Bódi, Borsi, Molnár D., Szilágyi Sz., Keresztes. Edző: Sike József
SZENTES: Füsti Molnár – Hevesi, Bonca, Dankina, Csiszár M., Mihály-Kádár, Kövér-Kis. Csere: VARGA V. 3, Tóth F., DE VRIES 1, Mácsai K. 1, Kolárová 1, Tóth Cs. Edző: Matajsz Márk
Gól – emberelőnyből: 6/1, ill. 8/2.
Gól – ötméteresből: –, ill. 2/1.
Kipontozódott: Jancsó (20. p.)
Sike József: –
A papírforma alapján talán mi voltunk az esélyesebbek, hiszen nemzetközi kupában szereplő csapat, a BVSC kiejtésével jutottunk az elődöntőbe. Bíztam benne, hogy ez önbizalmat ad a lányoknak, de az ellenkezője történt, és görcsössé váltunk. Huszonnégy órán belül még egyszer nem fogunk ilyen gyengén támadni, és remélem, vasárnap a Dunaújváros fog ki rossz napot.
Matajsz Márk: – Amit megbeszéltünk, azt majdnem harminc percig sikerült is betartani. Az utolsó három percben követtünk el több hibát a visszarendeződésben, amelyeket az Eger könyörtelenül kihasznált. Elfáradtunk a végére, kemény, brusztolós összecsapáson vagyunk túl. Rengeteg olyan játékosom van, akinek ez volt az első ilyen fontos mérkőzése. Hat-négynél kihagytunk egy fórt, majd szinte azonnal gólt kaptunk – talán az volt a döntő eseménysor.