Női vízi: háromból három győzelemnél tart a válogatott

MTI MTIMTI MTI
2016.03.12. 13:00
A magyar női vízilabda-válogatott az olaszok és az oroszok felett aratott – egyformán kétgólos – pénteki győzelem után szombat délelőtt a francia nemzeti együttest verte meg 13 góllal a görög fővárosban, az öt csapatot felvonultató Thetisz Kupa második napján.

Eb-aranyérmeshez méltóan, fölényes diadalt aratott Bíró Attila szövetségi kapitány alakulata harmadik athéni fellépésén, amelyen csak a győzelem mértéke volt kérdéses. A szombati mérkőzésen a szerényebb képességű francia válogatott mindössze háromszor tudta bevenni a magyar kaput, amelynek őrzésében kimagasló teljesítményt nyújtott mind Gangl Edina, mind az őt a második félidőre váltó Kasó Orsolya. A támadások hatékony befejezésében is egymást múlták felül a játékosok, akik közül a legeredményesebbnek Szilágyi Dorottya és Somhegyi Noémi bizonyult egyformán négy találattal.

A magyar sportági szövetség honlapjának beszámolója szerint a meccsből szakmailag kevésbé lehet messzemenő következtetéseket levonni, de – nyilatkozta Bíró Attila – a mentalitást és a profizmust illik kiemelni, merthogy ez megvolt ezúttal is a lányokban.

NŐI VÍZILABDA
THÉTISZ-KUPA, 3. FORDULÓ
MAGYARORSZÁG–FRANCIAORSZÁG 16–3 (3–0, 3–1, 4–2, 6–0)

A magyar góldobók: Szilágyi, Somhegyi 4-4, Csabai 3, Illés 2, Kisteleki H., Takács, Tóth 1-1
MESTERMÉRLEG:
Bíró Attila:
– Korai volt a kezdés, és a tegnapi két győzelem után fel voltunk pörögve, viszonylag keveset aludtunk. A franciák elleni mérkőzés kiváló ráhangolódás volt a görögök elleni esti találkozóra. Gyönyörű gólokat lőttünk, szép lefordulásaink voltak, szép akciógóljaink, elégedett vagyok a lányokkal.