Női vízi Világliga: magyar vereség Olaszországban

2013.12.17. 22:02
Vereséggel mutatkozott be a magyar női vízilabda-válogatott világliga-csoportjában, Cataniában, két góllal alulmaradva a házigazda olaszok nemzeti együttesével szemben.

A mérkőzésen a hazaiak kezdtek jobban. Olyannyira, hogy alaposan megszórták a magyar kaput, 7–3-mal zárva a nyitó negyedet.

A kapuban a kapitány gyorsan cserélt, Baranyai Flóra helyére Gangl Edinát állította be az első szünetben, a nagyszünetre azonban nem csökkent a különbség (8–4). A harmadik játékrészben viszont feljavult védekezéssel felzárkózott a magyar válogatott (8–6). A befejező negyedben még közelebb kerülhetett volna a Merész-alakulat, de a helyzetek egy kivétellel kimaradtak, így az olasz csapat nyert 9–7-re.

A csoportból az első kettő jut be az úgynevezett Szuperdöntőbe, amelyet június 10. és 15. között rendeznek meg Pekingben a kontinentális selejtezők legjobb nyolc válogatottjának részvételével.

A magyar csapat következő meccsét január 21-én, a görögök vendégeként játssza.