Junior férfi vízilabda-vb: túl a spanyolokon, négyben a mieink!

2013.08.16. 21:17
Magyarország válogatottja remek mérkőzésen 9–7-re legyőzte Spanyolországot a Szombathelyen zajló junior férfi vízilabda-világbajnokság pénteki negyeddöntőjében, és bejutott a legjobb négy közé.

A csoportgyőztes Spanyolország elleni negyeddöntő magyar szempontból jól kezdődött, a ráúszásnál mindjárt sikerült elhozni a labdát, és az első támadás végén Német Toni megszerezte a vezetést. A center gólját követően Bendes Viktor percei következtek, aki remekelt a kapuban, biztos kézzel hárította a lövések többségét.

A második negyedben tovább növeltük előnyünket, Lőrincz Bálint találatával már 7–4-re mentünk, sőt a harmadikban, Jansik Szilárd gólja után már négy volt a magyar válogatott előnye. A negyedik negyedben a spanyolok faragtak a hátrányukból, de ez most belefért.

A magyar csapat ellenfele szombat este Horvátország lesz a döntőbe jutásért.

JUNIOR FÉRFI VÍZILABDA-VB, SZOMBATHELY
NEGYEDDÖNTŐ
Magyarország–Spanyolország 9–7
(3–2, 4–2, 2–1, 0–2)
Gólszerzők: Jansik Sz., Bedő, Berta 2-2, Sedlmayer, Lőrincz, Német T., ill. Munarriz, Gorria 2-2, Montpeat, Reixach, Bustor