Vizes-vb: a női pólósok Spanyolországgal elődöntőznek

2013.07.29. 22:53
A házigazda Spanyolország lesz a magyar női vízilabda-válogatott ellenfele a Barcelonában zajló vizes-világbajnokság elődöntőjében. Az olimpiai ezüstérmes csapat a Londonban győztes amerikai együttest múlta felül három góllal. Amint arról korábban már beszámoltunk: Merész András csapata pazar első félidőt követően győzte le Hollandiát a negyeddöntőben.

A spanyolok Jennifer Pareja gólerős játékának köszönhetően előbb 3–1-re, majd a második negyed elejére már 5–2-re elléptek. Az amerikaiak azonban időben ébredtek, és a negyedik játékrész előtt felzárkóztak egygólos hátrányra. Akkor azonban a spanyolok megint megrázták magukat, és zsinórban lőtt három góljukkal eldöntötték a negyeddöntőt.

A két együttes Londonban kétszer mérkőzött meg egymással, a csoportbeli döntetlent (9–9), követően a fináléban hárommal (8–5) diadalmaskodtak a tengerentúliak.

A spanyolok velünk is kétszer játszottak a legutóbbi olimpián: a csoportban 13–11-re, az elődöntőben 10–9-re kaptunk ki tőlük. Éppen itt az ideje a visszavágásnak!