Női junior vízilabda-vb: nagy csatában az elődöntőbe jutott a magyar csapat

Vágólapra másolva!
2011.09.15. 17:33
Címkék
Heroikus, férfiaknak is javára váló csatában, a hosszabbításban győzött 9–8-ra a magyar női vízilabda-válogatott az Egyesült Államok ellen a trieszti női junior-világbajnokságon. A mieink a mérkőzés folyamán 16-ból 13 emberhátrányt védekeztek ki a torna egyik legnagyobb esélyesének számító amerikai gárda ellen.

U20-as csapatok szintjén ritkán látható, elképesztő fizikai csata zajlott a magyar–amerikai negyeddöntőn, gyakorlatilag minden pozícióért kőkemény harcot kellett vívni mindkét oldalon, sbár ellenfelünk fizikailag erősebb játékosokból állt, csapatunk mégis bírta erővel a négyszer nyolc percet és a ráadást is.

Kelemen Attila gárdája kétszer állt fel: a félidőben az amerikaiak vezettek 5–3-ra, ám a harmadik negyedet sikerült 2–0-lal hozni, miközben négy emberhátrányt is kivédekeztek a mieink. Az utolsó játékrész rémesen indult, hiszen az amerikaiak fél percen belül két gólt szereztek lefordulásból (5–7), ám innen is volt visszaút, sőt, miután Pardi fórból, majd Somhegyi centerből szerzett briliáns gólt, két és fél perccel a vége előtt Antal révén első ízben vezettünk (8–7). Már-már úgy tűnt, meglesz a győzelem, ám az amerikaiak tizenötödször is emberelőnybe kerültek, és Sardo ezt kihasználta (9–9).

A hosszabbítás első három percében a kapuban emberfelettit produkáló Bolonyai Flóra vezérletével újra kivédtünk egy emberhátrányt, a másodikban pedig mi kerültünk előnybe (hetedszer a meccs folyamán), sbár a figurát nem sikerült megjátszani, 5 másodperccel a támadóidő lejárta előtt Antal Dóra kilenc méterről tökéletesen eltalálta a jobb sarkot, amivel eldőlt a mérkőzés, és persze az is, hogy a magyar együttes jutott a legjobb négy közé.

NŐI JUNIOR VÍZILABDA-VB
NEGYEDDÖNTŐ
Magyarország–Egyesült Államok 9–8 (0–1, 3–4, 2–0, 3–3, 0–0, 1–0)
A magyar gólszerzők: Antal 3, Somhegyi 2, Pardi, Keszthelyi, Kisteleki H., Czigány
Legfrissebb hírek

Szombati sportműsor: labdarúgó NB I, madridi derbi a La Ligában, női BL és férfi klub-vb kézilabdában

Minden más foci
1 órája

Robbie Keane: A szurkolótáborunk volt a tizenegyedik játékosunk!; Szoboszlai Dominik ezúttal a támadók között játszhat

E-újság
1 órája

Öröm után kritika – Bobory Balázs jegyzete

Európa-liga
1 órája

Futball bel- és külháborúk – Csinta Samu publicisztikája

Magyar válogatott
1 órája

Kétgólos vereséget szenvedett a Fradi a Bolzanótól

Jégkorong
1 órája

Megszületett az első gól nélküli döntetlen a spanyol bajnokságban – továbbra is nyeretlen a Girona

Spanyol labdarúgás
1 órája

A végjátékban fordított, s nyert Strasbourgban az Olympique Marseille

Francia labdarúgás
1 órája

Bundesliga: Kane „százados” lett, ötből öt a Bayern mérlege

Német labdarúgás
2 órája
Ezek is érdekelhetik