A másodszor is kikapott a Godova-csapat a Világliga selejtezőjében

Vágólapra másolva!
2007.06.14. 19:06
Címkék
Második mérkőzését is elveszítette az oroszországi Világliga-selejtezőn a magyar női vízilabda-válogatott, amely a hollandoktól szerdán elszenvedett 12-9-es vereség után csütörtökön a spanyolokkal szemben maradt alul 9-4-re – adta hírül a torna honlapja.
Tomaskovics Eszter szerzett egy gólt, de ez sem segített a mieinken
Tomaskovics Eszter szerzett egy gólt, de ez sem segített a mieinken
Tomaskovics Eszter szerzett egy gólt, de ez sem segített a mieinken
Tomaskovics Eszter szerzett egy gólt, de ez sem segített a mieinken

Szerdán a nyolc alapembert különféle okokból nélkülöző magyar válogatott némi meglepetésre háromgólos vereséget szenvedett a Hollandoktól, így nem kezdődött jól a Godova-csapat szereplése.

Azon a találkozón a hollandok a nagyszünetre 7-4-re vezettek, és ezt a különbséget meg is tartották a végéig.

A csütörtöki összecsapás sem sikerült túl fényesre a mieinknek. Az első negyed hajrájában Tomaskovics Eszter 2-1-re hozta fel a csapatot, azonban a játékrész vége előtt, huszonkét másodperc alatt két gólt kapott a magyar együttes, és így máris fölényesen vezetett az ellenfél.

A második felvonásban Primász és Györe is betalált, de ez még arra sem volt elég, hogy felzárkózzanak a mieink, és két negyed után már négy gól volt a hátrányuk.

A harmadik játékrészben volt a legszorosabb a mérkőzés, hiszen azt a periódust 1-1-es döntetlennel zárták a csapatok. A negyedikben azonban megint a spanyolok kerekedtek felül, igaz csupán egyetlen góllal. Ebben a negyedben egyébként nyolcszor kerültek emberelőnybe a csapatok.

A hatcsapatos kirisi tornán a Godova Gábor által irányított együttes péntek 16 órától a tornagyőzelemre abszolút esélyes házigazdákkal, az Európa-bajnok orosz válogatottal játszik.

VILÁGLIGA-SELEJTEZŐ

Spanyolország-Magyarország 9-4 (4-1, 3-2, 1-1, 1-0)
A góldobók: Gil 3, Carmen Garsia 2, L. Lopez 2, Pareja, Escribano 1-1 ill. Primász 2, Tomaskovics, Györe 1-1
Legfrissebb hírek

Rossi: A bíró úgy döntött, hogy birkózómeccset vezet; Ádám Martin: Az idén már aligha játszom

E-újság
14 perce

Hétfői sportműsor: Debrecenben és Zalaegerszegen is vb-selejtezőt rendeznek

Minden más foci
28 perce

Aki megelőzte a korát – N. Pál József publicisztikája

Labdarúgó NB I
31 perce

Hiányzott a gyilkos ösztön – Thury Gábor jegyzete

Magyar válogatott
32 perce

Négy szettben legyőzte Sinnert, Alcaraz lett a US Open bajnoka

Tenisz
1 órája

Josh Rock Prágában is alulmaradt, a világelső nyerte meg a European Tour 11. állomását

Egyéb egyéni
1 órája

Wirtz szabadrúgásgólt lőtt, a németek javítottak a pozsonyi botlás után

Foci vb 2026
1 órája

Lewandowskival más ez a lengyel csapat; újabb belga kiütés

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik