THÉKES ISTVÁN (SZEGED), KOZÁK JÁNOS (SZENTES), FESZTBAUM BÉLA (SZÔNYI ÚT)THÉKES ISTVÁN (SZEGED), KOZÁK JÁNOS (SZENTES), FESZTBAUM BÉLA (SZÔNYI ÚT)
SZEGED BETON VE - TEVA-VASASPLAKET 10-8 (2-2, 3-2, 3-2, 2-2)
SZEGED: BARÁT - LEHMANN 2, Varga P., Molnár P. 1, Komlósi, ÁGNER 2, TÓTH L. 1. Cs: ÉLES 3, Pataki, Boros 1, Munkácsy, Plézer. Megbízott edző: Juhász György
VASAS: Németh Zs. - Mátyás, Vindisch 2, Varga D. 1, Hesz, STEINMETZ B. 2, STEINMETZ Á. 3. Cs: Kállay, Keszthelyi, Gombos. Edző: Földi László
Gól - emberelőnyből: 10/8, ill. 10/4
Négyméteresből: -, ill. 1/0
Kipontozódott: Hesz (24. p.), Komlósi (25. p.)

Földi László, a Vasas edzője semmit sem tehetett: a csapata harmadszor kapott ki ebben a szezonban

Lehmann itt, Vindisch a másik kapunál varrta be csapata első emberelőnyös helyzetét, majd Molnár Péter is gólra váltott egy fórt. Válaszként a Vasas műfajt váltott, ugyanis Steinmetz Ádám akcióból egyenlített.

Ezúttal hibátlanul értékesítette a fórokat, begyakorolt figurákról van szó?
Éles Vilmos:
A társaké a fô érdem, akik fegyelmezetten járatták a labdát, és a legjobb pillanatban hoztak helyzetbe. Örülünk a gyôzelemnek, de nem ünneplünk, ugyanis szombaton Egerben is szeretnénk meglepetést szerezni.
A piros-kékek azért nem vették át a vezetést, mert a negyed vége előtt két másodperccel elpuskáztak egy fórt. Nem úgy Ágner, aki a második felvonás elején hasonló szituációban nem kegyelmezett, míg a másik kapunál hasonló előzmények után Vindisch és Steinmetz Barna is betalált. Nem sokáig örülhettek a fővárosiak, mert Lehmann akcióból egyenlített. Eseményekben bővelkedett a térfélcserét megelőző hatvan másodperc: Vindisch ejtését és lövését a kapufa hárította, még a dudaszó megszólalásának pillanatában Éles a jobb felső sarokba zúdította a labdát.

A harmadik játékrészben folytatódott a Vasas vesszőfutása, előbb Éles kétgólosra növelte a szegediek előnyét, majd Barát hárította Vindisch büntetőjét. A folytatásban Steinmetz Ádám csuklója kétszer, míg Tóth Lászlóé egyszer villant, ám mivel Boros távoli rakétája is célba ért, maradt a kétgólos hazai előny (8-6). Különösen azok után, hogy Hesz ajtó-ablak helyzetben a kapufára vágta a labdát. Nem úgy Éles, aki újfent megadásra késztette Németh Zsoltot. A negyedik negyed harmadik percében Hesz cserével végleg elhagyta a medencét, tovább szűkítve Földi László választási lehetőségét. A hajrában egyenlő elosztásban két-két találat született, azaz a fővárosiaknak esélyük sem nyílt az egyenlítésre. A kirobbanó formában vízilabdázó Szeged-Beton minden tekintetben felülmúlta nagy nevű ellenfelét, s rászolgált a győzelemre.

LEGRAND-SZENTESI VK - MAPEI-SZOLNOK
6-6 (0-0, 2-2, 1-2, 3-2)

Szentes, 400 néző. V: Bátori, Székely B.
SZENTES: HORVÁTH T. - Németh D., Berki 1, Torday, VÍGH 2, JUHÁSZ ZS. 2, Szebeni 1. Cs: Szabó N., Szénászki. Edző: Vidumanszki László
SZOLNOK: Veres - BELL 1, Boros, Krasznai, BABAY 2, Balogh Z. 1, Broome 1. Cs: Mohi, Hangay R., Holas, Hangay Z. 1. Edző: Lukács Dénes
Gól - emberelőnyből: 8/2, ill. 5/5
Négyméteresből: 1/1, ill. -

BVSC - BETONÚT-FTC 5-9 (2-2, 1-2, 0-3, 2-2)
Szőnyi út, 200 néző. V: Horváth Cs., Füzesi
BVSC: Laczó - Szűcs 1, Persely, GULYÁS 2, Szabó G. 1, Monostori, Németh Z. Cs: Decker (kapus), Kaszper, Zsoldos, Nagy S. 1, Simon, Ambrus. Edző: Besenyei Attila
FTC: Pelle - Tóth F., Bánhidy, Katonás 3, BINDER 2, LÉTAY 3, Süveges 1. Cs: Takács, Nitsovits, Bene, Szeles. Edző: Bíró Attila
Gól - emberelőnyből: 3/1, ill. 8/5
Négyméteresből: 1/1, ill. 1/0
Kipontozódott: Süveges (26. p.), Zsoldos (27. p.)

NEPTUN VSC - UTE-VB LEASING 8-12 (1-3, 1-5, 2-2, 4-2)
Szőnyi út, 100 néző. V: Fekete, Mucskai
NEPTUN: Bóta - DOBRICZA 2, NAGY D. 2, Sármezei, Ludányi 1, Ábel 1, Kuncz. Cs: Riemer (kapus), Max 1, Dávid, Pszota 1, Földesi, Fehérvári. Edző: Beszédes Csaba
UTE: Bisztritsányi - Benczur, Kovács R. 1, DÁVID Z. 4, Zoufal 1, Suti 1, FERKÓ 4. Cs: Deme, Debreczeni, Kéri 1, Borsós, Hangody, Vörös. Edző: Petrovics Mátyás
Gól - emberelőnyből: 5/1, ill. 8/5
Négyméteresből: 1/1, ill. 1/1
Kipontozódott: Földesi (17. p.)

Az UTE 8-1-es vezetéséig tetszés szerint érte el góljait, majd azzal megelégedve szétesett a játéka. A Neptun viszont nagyon összeszedte magát, egyre jobban felzárkózott, sőt még három gólra is megközelítette neves ellenfelét. A lila-fehérek győzelméhez ezzel együtt nem fért kétség, az eredmény azonban ezúttal a vesztes gárdát dicséri.