Kovács István szerint úgy játszott a Domino a hétvégén, ahogy ô elképzelte (Fotó: Árvai Károly)
Kovács István szerint úgy játszott a Domino a hétvégén, ahogy ô elképzelte (Fotó: Árvai Károly)
Csupán első ránézésre zárt felemás hétvégét a magyar vízilabda. Tény, miközben a két szupergárda a várakozásoknak megfelelően díszlépésben menetelt a nyolc közé a BL-ben és a KEK-ben, addig a LEN-kupában negatív rekordot kellett elkönyvelnünk. A harmadik sorozat 1992-es kiírása óta még nem fordult elő, hogy magyar csapat nélkül startol a ki-ki meccsek szakasza: 1993-ban, 1995-ben, 1996-ban, 1997-ben és 1999-ben a fináléig meneteltek együtteseink, amelyek közül az UTE ’93-ban, ’97-ben és ’99-ben nyert is. Az is precedens nélküli, hogy legalább a legjobb négy közé ne jusson el egy magyar csapat (sőt, ’97-ben UTE–Fradi döntő volt) – most sem a BVSC-Brendon, sem a Tabán Trafik-Szeged nem élte túl a selejtezőket. Az összképhez persze hozzátartozik, hogy a különféle megfontolásokból a nemzetközi vizektől távolmaradó, ugyanakkor egyre acélosabb FTC-VMAX-nak valószínűleg nem okozott volna gondot a továbbjutás. Miképp azt is illik megjegyezni, hogy a LEN megmagyarázhatatlan sorsolási mechanizmusa miatt a BVSC halálcsoportba került: míg a másik két kupában nyolc kiemelttel operálnak, addig itt nyolc plusz eggyel, azaz a négy négyes kialakítását követően az egyikhez odacsapják a kupavédőt. Erre idén a vasutasok fizettek rá, a biztos második hely helyett be kellett érniük a kudarcot jelentő harmadikkal (ez egyébként Gerendás György 1993 óta íródó regnálása alatt még nem esett meg velük). Örömteli viszont, hogy mind a Domino-BHSE, mind a Vasas-Plaket sallangmentesen teljesítette a kötelezőt – persze, úgy teljes a kép, ha leírjuk: a BL-döntős és a KEK-győztes egyaránt a legkönynyebb kvartettbe tereltetett Fortuna által.
Nemzetközi kupák, férfiak Bajnokok Ligája, selejtezô
A Domino Kranjban a német és a szlovén válogatott klubba tömörült tagjaival bánt el biztos kézzel, röpke döccenőt csupán a Spandau elleni nyitó találkozó jelentett. "Ez a mérkőzés lógott ki némiképp a sorból, ettől függetlenül kijelenthető: úgy játszott a csapat, ahogy elképzeltem. Az egyébként a Spandauval vívott meccsen is biztos volt, hogy nyerünk” – összegzett a mester, Kovács István. A csoportelsőség azt jelenti, hogy a november 23-ai, nizzai sorsoláson két csoportmásodik kerül a Domino, illetve egy másik csoportelső mellé. Mint mindig, ezúttal is három verzió lehetséges: 1. Partizan Beograd, Olympique Nice, CN Barcelona. 2. Recco, Olympiakosz Pireusz, Barcelona. 3. Mladost Zagreb, Olympique Nice, Olympiakosz Pireusz. Kovács amondó, a kettes variánsból nem igazán kér, "habár nem foglalkoztat különösebben a kérdés. Ha BL-t akarunk nyerni, mindenkit meg kell vernünk, persze, amennyiben választani lehet, inkább könnyebb úton szeretnénk a négy közé kerülni. Ez azonban nem lesz egyszerű, idén ugyanis – ellentétben az elmúlt idénnyel – csupán a Nizza számít gyengébb vetélytársnak.” A Vasasnak "készített” kínálat sem ígér könnyed kiruccanásokat. Esztendeje a szupererős Mladost legyőzése derűs negyeddöntőt "fialt” a Cannstatt-tal szemben – idén viszont az angyalföldiek kerültek "mulatós” csoportba, azaz csak nagyobb kihívás következhet. Fog is, elvégre a három másik második egyaránt remek együttes: Posillipo Napoli, Herceg Novi, Lukoil Volgográd. A nemzetközi kupameccsekre már kispadra ülő Somossy József az ellenfelekkel kapcsolatos latolgatás során csak mosolygott vasárnap. A Kásás Tamással, Steinmetz Barnával felálló Posillipóról –amely azért szorult a második helyre, mert Marseille-ben kikapott a Jug Dubrovniktól –szerinte sem kell beszélni, minden téren erős szupergárda. A Steinmetz-testvérpárbajt természetesen maguk az érintettek sem szeretnék: Barna bekk Nápolyban, Ádám center a Vasasban – kikerülhetetlen randevú, melyet szívesen kihagynának a fivérek. A görög Vuliagmeni mögött továbbjutó Lukoil Volgográd sem a reszlit képviseli, az orosz alakulatot azonban elsősorban az utazási polémiák miatt lenne ildomos elkerülni. Maradt így a Kiss Csabáék otthonában, Sabadellben második helyen végző Jadran Herceg Novi, amellyel kapcsolatosan a szerb póló erejét emelte ki a tréner. "Bárhogy is alakuljon, nem lesz egyszerű dolgunk”–mondta az angyalföldiek edzője, akinek azért sem lesz egyszerű a feladata, mert a januári negyeddöntő előtt nem sok ideje lesz beépíteni a tavalyihoz képest kissé átalakult csapatába a november 30-ig eltiltott játékosait.
Magyarok alkotják a világválogatott gerincét
ZÁGRÁB. Kedden búcsúztatják el az aktív játéktól minden idők legeredményesebb horvát vízilabdázóját, a kétszeres olimpiai bajnok Perica Bukicot. A jelenleg a Mladost Zagreb klubigazgatójaként tevékenykedő géniusz tiszteletére Mladost–Világválogatott mérkőzést rendeznek, utóbbi csapatban pedig – nem kis megtiszteltetés! – a játékosok fele magyar lesz. A spanyol Jesús Rollán, az olasz Massimiliano Ferretti és Fabio Bencivenga, a görög Theodorosz Hadzitheodoru és az orosz Alekszander Jerisov mellett Benedek Tibor, Kásás Tamás, Kiss Gergely, Molnár Tamás és Varga Zsolt kapott meghívót a gálára (alkalmi edzőjük Ratko Rudic lesz). Közülük a hétvégén lumbágógyanús sérülést szenvedett Kásás nem tudott elrepülni Zágrábba, a többiek azonban – ha minden jól megy – vízbe szállnak a horvát tv által egyenesben közvetített összecsapáson.