Így látták belülről

2002.06.29. 22:35
Férfi Világliga, A-csoport, 1. forduló, első mérkőzés, MoszkvaOroszország-Magyarország 6-12
Benedek Tibor: – A négyszer kilenc perces mérkőzéseken iszonyú nehéz végig koncentrálni, a győzelem annak köszönhető, hogy megvalósítottuk mindazt, amit elterveztünk. A taktikánk alapvetően a védekezésre épült, de egy ilyen hosszú meccsen hiába harcolsz ki odafigyelve kétgólos előnyt, az pillanatok alatt eltűnhet, amint az a második negyed végén és a harmadik elején történt. Hogy mégis ilyen nagy arányban tudtunk nyerni, abban a jó támadásbefejezés játszott főszerepet: ez ma a második félidőben átlagon fölüli volt.Molnár Tamás: – Az idén ez volt az első válogatott meccsem, nagyon készültem rá, hogy úgy sikerüljön, ahogy elvárható. Az oroszok elleni mérkőzéseken a centerpozícióban kegyetlenül nehéz az élet, meg egyáltalán, ellenük rendre meg kell szenvednie az egész csapatnak, gondoljunk csak a tavalyi Európa-bajnokságra. Most azért tudtunk fölényesen nyerni, mert mindenki remekül játszott.Kásás Tamás: – Ôszintén szólva négy gól után nincs igazán mondanivalója az embernek. Talán annyi, hogy fizikumom még nem tökéletes, viszont az agyam teljesen friss volt, s ez sokat segített.Szécsi Zoltán: – Biztosan ugyanígy el lennék fáradva négyszer hét perc után is, de ez a négyszer kilenc tényleg egy kicsit hoszszú… Tíz nap kihagyás után a múlt héten belehúztunk kicsit, hogy itt azért mégis legyen esélyünk, én kedden átestem a holtponton, azóta felfelé jöttem – ez talán most is látszott.