Női vízilabda: megkezdte az érdemi felkészülést a magyar válogatott a vizes vb-re

MTI, V. Á.MTI, V. Á.
Vágólapra másolva!
2022.05.11. 11:55
null
Az erdélyi edzőtábor után a Margitszigeten kezdi meg a felkészülés érdemi részét a magyar válogatott (Fotó: waterpolo.hu)
Szerdán a Margitszigeten megkezdte a felkészülést a hazai rendezésű világbajnokságra a magyar női vízilabda-válogatott – írja az MTI.


A tokiói olimpián történelmi bronzot szerzett együttes a múlt héten már Székelyföldön edzőtáborozott, az erdélyi látogatás azonban még csak a lelki feltöltődésről, a csapategység erősítéséről szólt.

„Tartalmas, eseménydús hét volt, de a felkészülés lényegi része ma kezdődik” – nyilatkozta a közmédiának Bíró Attila szövetségi kapitány, aki hozzátette, mostantól kezdve három és fél héten keresztül a margitszigeti Széchy Uszodában napi két edzése lesz a csapatnak, a tréningek között pedig szárazföldi és mentális gyakorlatok is szerepelnek majd a programban.

A szakember elmondta, június 6-tól Veszprémben az ausztrálokkal gyakorol közösen pár napot a csapat, ezt követően pedig Szegeden az olimpiai és világbajnok amerikaiakkal edz. Hozzátette, mivel hivatalos meccseket nem játszik már a gárda, ezeken a tréningeken kell kiharcolnia a játékosoknak a helyüket a keretben.

Arra a kérdésre, hogy milyen állapotban vannak a játékosok, a kapitány elmondta, egyelőre felesleges és nem is nagyon lehet ezt megítélni, hiszen a bajnokság zárultával pihenésből érkeztek. Jelezte, ugyanakkor a Székelykő túrát másfél óra alatt teljesítette a csapat – ez egy átlagos turistának két órába telik.

A szakember megjegyezte, a hazai világbajnokság az egyik legfontosabb állomása a 2024-es párizsi olimpiával végződő ciklusnak. Hozzátette, reményei szerint a tokiói bronzérmesek ezúttal is vezérek lesznek, de szeretne beépíteni egy-két fiatalt, akik olyan lendületet, frissességet adhatnak a csapatnak, aminek köszönhetően ott lehet majd a végjátékban a világbajnokságon.

A vizes világbajnokságon a vízilabdatorna június 20-án kezdődik, a magyar női válogatott az olaszokkal, a kanadaiakkal és a kolumbiaiakkal találkozik a csoportküzdelmek során.

Legfrissebb hírek

Győzelemmel kezdett a női vízilabda-válogatott a Seat-kupán

Vízilabda
53 perce

A világelitbe tartozó riválisok ellen fejlődhet tovább a magyar női vízilabda-válogatott

Vízilabda
12 órája

Cseh Sándor: Kincset ér minden nap, amelyet a kerettel töltök

Vízilabda
Tegnap, 10:33

Milák Kristóf nem indul a szingapúri világbajnokságon, és ebben a döntésében támogatom – Szabó Álmos

Úszás
2025.06.16. 16:18

Dobi Dorina türelmesebb játékos lett

Vízilabda
2025.06.15. 11:04

Videó: meglátogatta a Lindbergh-kiállítást a női vízilabda-válogatott

Vízilabda
2025.06.09. 15:11

Vizes vb: tizenkét éves szupertehetség is a kínai úszócsapatban

Úszás
2025.05.22. 10:57

Cseh Sándor kihirdette a vízilabda-válogatott vb-felkészülési keretét

Vízilabda
2025.05.21. 10:13
Ezek is érdekelhetik