Asztalitenisz: Kizakisz Nikolaosz győzött egyesben az U17-es ob-n

UP-info  utanpotlassport.huUP-info utanpotlassport.hu
2024.09.16. 13:50
A szekszárdi Kizakisz Nikolaosz nyerte az egyest az U17-es fiú asztaliteniszezők Ormai-csarnokban rendezett országos bajnokságán. Párosban a szombathelyiek duója, Gergely Márk és Poór Balázs szerezte meg az aranyat.

A lányok versenye után vasárnap a fiúkon volt a sor az U17-es asztalitenisz országos bajnokságon, a Marczibányi téren. Egyesben borult a papírforma, ugyanis az első kiemelt Lei Balázs nem jutott be a fináléba, az elődöntőben 3:2-re kikapott Poór Balázstól, aki végül ezüstérmesként zárt, miután a döntőben a második helyen rangsorolt Kizakisz Nikolaosz 3:0-ra bizonyult jobbnak nála.

Kizakisz közel járt a duplázáshoz, Gőgös Martin oldalán párosban is a döntőig menetelt. Az aranycsatáben végül 3:1-re Gergely Márk, Poór Balázs kettős diadalmaskodott a Kizakisz, Gőgös egységgel szemben.