Nb I: egyik fordulóban sem játszottak még ilyen sokat a fiatalok

Bruckner Máté utanpotlassport.huBruckner Máté utanpotlassport.hu
2024.05.07. 09:01
A labdarúgó NB I harmincegyedik fordulójában 1359 percet kaptak a 2003-ban vagy annál később született magyar játékosok. A rekordszámú fiatalperchez a legtöbbet a Debrecen, az MTK Budapest és a Mezőkövesd tette hozzá.

A hazai élvonalbeli labdarúgó-bajnokság harmincadik fordulójának szemléjével folytatjuk a 2003-ban, vagy annál később született magyar futballisták játéklehetőségéről szóló sorozatunkat. Az adatokat az MLSZ Adatbank szolgáltatta.

A forduló első mérkőzését pénteken rendezték, amelyen a Fehérvár 4–0-ra legyőzte az MTK Budapestet. A hazai csapatban a 20 éves Simut Mario 32,

az egyaránt 19 éves Berki Marcell és Pető Milán pedig 18-18 percet játszott – utóbbi gólt is lőtt.

és pedig 18-18 percet játszott – utóbbi gólt is lőtt.

A fővárosiaknál a 20 éves Horváth Artúr kezdett, és 87percig volt a pályán, a 20 esztendős Kovács Mátyás a második félidőben kapott lehetőséget, míg a 19 éves Kovács Mátyás 16 percet szerepelt.

A szombati nyitó meccsen a Mezőkövesd otthon kikapott 2–1-re a Zalaegerszegtől. A kövesdi 20 éves Szolgai Máté végig játszott, a 21 esztendős Kócs-Washburn Erik pedig 58 percet töltött a pályán. A ZTE-be a 20 éves Németh Dániel 30 percre állt be, a 19 esztendős Gruber Zsombor pedig visszatért sérüléséből, és a végjátékban becserélték.

A Puskás Akadémia a Pancho Arénában fogadta a Kisvárdát, és 4–2-re legyőzte a kieső vendégeket. A felcsúti kaput a 19 éves Pécsi Ármin őrizte, az érettségiző, 18 éves Vékony Bence 5 percet kapott. A Kisvárdában is fiatal kapus védett, a 21 éves Kovács Marcell, egy félidőt játszott a 19 esztendős Raul-Martín Stefan,

a debütáló 18 éves Ésik Ákos pedig ugyan csak 5 percig volt pályán, de gólt szerzett.

pedig ugyan csak 5 percig volt pályán, de gólt szerzett.

Az Újpest 7–0-s, megsemmisítő vereséget mért a Diósgyőrre, amivel a lilák bennmaradtak. Az újpestieknél a 20 éves Geiger Bálint 80 percet játszott, a félidőben beállt a 20 éves kapus, Molnár Zsombor, míg a 18 esztendős Mucsány Miron 11 percet kapott. A miskolci csapatban a 21 éves Bényei Ágoston az első félidőben volt pályán, a 18 esztendős Fekete Vincére a második játékrészben számított a vezetőedző, és a 19 éves Jurek Gábor is szerepet 19 percet.

A Kecskemét–Paks találkozó 0–0-ra végződött. A hazaiaknál a 19 éves Helmich Pál kezdett, de félidőben lecserélték, viszont a 21 éves Nagy Olivér 31 percre beállt, míg a vele egyidős Szendrei Ákos 4 perc játéklehetőséget kapott. A tolnaiaknál a 20 éves Vas Gábor végigjátszotta a meccset.

A záró mérkőzésen a Ferencváros erődemonstrációt tartott, és 5–1-re győzte le a Debrecent. A zöld-fehéreknél 74 percet játszott a hétfőn 19. életévét betöltött Lisztes Krisztián, 10-et pedig a 18 éves Tóth Alex. A hadjúságiaknál a teljes meccsen pályán volt a 20 éves Baranyai Nimród,

a szintén 20 éves Vajda Botond 85 percet szerepelt, és gólt szerzett,

85 percet szerepelt, és gólt szerzett,

míg a 19 esztendős Tuboly Máté is játszott egy félidőt.

A 31. fordulóban játszottak az eddigi legtöbbet a fiatalok az NB I-ben: a Debrecenben 220, az MTK-ban és a Mezőkövesdben 148, a Kisvárdában 140, míg az Újpestben 136 percet voltak pályán az utánpótláskorú futballisták.

A 2003-AS VAGY ANNÁL FIATALABB MAGYAR LABDARÚGÓK JÁTÉKPERCEI AZ NB I 2023/24-ES ÉVADÁNAK 31. FORDULÓJÁBAN: 1359

Gruber Zsombor: 1

(Kiemelt képünkön: A debütáló Ésik Ákos (pirosban) gólt szerzett a Puskás Akadémia ellen Forrás: kisvardafc.hu)