Torna: Závory Szilárd bronzérmes ugrásban az ifjúsági vb-n

H. B. utanpotlassport.huH. B. utanpotlassport.hu
Vágólapra másolva!
2023.04.02. 18:17
Címkék
Bravúros teljesítménnyel Závory Szilárd bronzérmet szerzett vasárnap az ugrás szerenkénti döntőjében az antalyai ifjúsági tornász-világbajnokság záró napján. Zámbori Zala hetedik lett nyújtón.

Závory Szilárd (KSI) és Zámbori Zala (FTC-Telekom) révén két magyar tornásznak szurkolhattunk a törökországi ifjúsági világbajnokság vasárnapi szerenkénti döntőiben – előbbi a negyedik helyen jutott be az ugrás, utóbbi a nyolcadikként kvalifikált a nyújtó nyolcas döntőjébe.Závory Szilárd (KSI) és Zámbori Zala (FTC-Telekom) révén két magyar tornásznak szurkolhattunk a törökországi ifjúsági világbajnokság vasárnapi szerenkénti döntőiben – előbbi a negyedik helyen jutott be az ugrás, utóbbi a nyolcadikként kvalifikált a nyújtó nyolcas döntőjébe.

A fináléban Závorynak több mint két tizedet sikerült javítania a selejtezős pontszámán (13.633-ról 13.883-ra), ezzel pedig – némi meglepetésre – bronzérmet nyert.

Laufer Béla tanítványa a magyar tornasport második korosztályos világbajnoki érmét szerezte, ráadásul az elsőt ugrásban. (Balázs Krisztián a 2019-es, győri vb-n nyújtón lett harmadik.)

Majd Zámbori Zalával a mezőnyben a nyújtó döntőt zárult a vb programja. Tóth Levente versenyzőjének bár pontszámban nem jött össze a fejlődés (a selejtezőben elért 13.066 után ezúttal 12.866-t produkált), helyezésben előre lépett egyet: a hetedik helyen fejezte be a finálét.

A szerenkénti döntők részletes eredményei ITT megtekinthetők.

Korábban legjobb magyarként Zámbori a 22. helyen végzett az egyéni összetett verseny döntőjében, így összességében a mieink három döntős helyezéssel, közte egy bronzéremmel térhetnek haza Antalyából.

(Kiemelt képen: Závory Szilárd (jobbra) az ugrás világbajnoki dobogóján az ifjúságiak között / Forrás: FIG)

Legfrissebb hírek

„Így a legszebb a vége” – visszavonult a Liverpool korábbi BL-győztese

Angol labdarúgás
2 perce

La Liga: augusztusban tér vissza otthonába a Barcelona – hivatalos

Spanyol labdarúgás
3 perce

Az idegek harca: vajon eltalálja-e a dartsklasszis az almát az influenszer szájában? – videó

Egyéb egyéni
4 perce

F1 75: Fangio az utolsó győzelméért az életét is kockára tette

F1
12 perce

Újabb MTK-játékost vesz kölcsön a Budafok

Labdarúgó NB I
27 perce

Sostaric és Fabregas is az idény kézilabdacsapatában az EHF-nél

Kézilabda
30 perce

Alessandro Chiappini 2028-ig marad a magyar női röplabda-válogatott élén

Röplabda
44 perce

Bebtó Zoltán: Azért dolgozunk, hogy minden jó magyar bringás nálunk tekerjen

Kerékpár
51 perce
Ezek is érdekelhetik