Bár nehézségekkel is szembe kellett néznie az elmúlt időszakban Rátkai Eszternek, határozottan kijelenthető: megérte Pécsre igazolnia. A Vasasban eltöltött kilenc év után a 16 esztendős irányítóreménység 2021-ben döntött úgy, hogy edző-édesanyjával, a korábbi 48-szoros válogatott Eördögh Edittel a pécsi Nemzeti Kosárlabda Akadémián folytatja. Majd új állomáshelyükön tavaly tavasszal közösen ezüstérmet nyertek a kadétok országos döntőjében. A nyáron viszont az edző-tanítvány kapcsolat véget ért: Eszter – amellett, hogy a juniorcsapatban természetesen továbbra is főszerepet osztottak rá – az NB I/B-ben folytatta Meszler Balázs vezetésével, míg az anyuka a pécsi serdülők vezetőedzője lett.Rátkai Eszternek, határozottan kijelenthető: megérte Pécsre igazolnia. A Vasasban eltöltött kilenc év után a 16 esztendős irányítóreménység 2021-ben döntött úgy, hogy edző-édesanyjával, a korábbi 48-szoros válogatott Eördögh Edittel a pécsi Nemzeti Kosárlabda Akadémián folytatja. Majd új állomáshelyükön tavaly tavasszal közösen ezüstérmet nyertek a kadétok országos döntőjében. A nyáron viszont az edző-tanítvány kapcsolat véget ért: Eszter – amellett, hogy a juniorcsapatban természetesen továbbra is főszerepet osztottak rá – az NB I/B-ben folytatta Meszler Balázs vezetésével, míg az anyuka a pécsi serdülők vezetőedzője lett.
„Szerencsére megkönnyítette az elválást, hogy az első pécsi évünk egyfajta átmenetet jelentett. Mivel akkor még egyszerre játszottam a kadét- és a juniorcsapatban is, nem találkoztunk már minden edzésen, csak a fiatalabb együttesben dolgoztunk együtt – kezdte Rátkai Eszter az Utánpótlássportnak. –
A korosztályos válogatott ígéretnek ugyanakkor az elmúlt nyolckilenc hónap korántsem telt problémáktól mentesen: hátsérülés miatt az előző nyáron a debreceni U17-es vb-t és a portugáliai U16-os Eb-t is ki kellett hagynia. Ezt mintegy négyhónapos kényszerszünet követte, majd október végén tért vissza a saját korosztályában (U18), és a felnőttmásodosztályban is egyre nagyobb szerephez jutott. Kiváló teljesítményére Jovan Gorecs, az Európa-kupában szereplő első csapat szerb vezetőedzője is felfigyelt, így aztán Eszter december óta a „nagyokkal” készülhet, mi több, január elején debütálhatott is az A-csoportban.Eddig négy meccsen játszott (átlagban 14,8 percet), és
„Nagyon örülök, hogy a sérülésem után ilyen hamar sikerült beverekednem magamat a felnőttkeretbe. A négy hónapos kihagyás alatt rengeteget dolgoztam, erősítettem, külön erőnléti edző és fizioterapeuta segítette a felépülésemet, sok egyéni edzésprogramot kaptam, amiért nagyon hálás vagyok– nyilatkozta Eszter, aki a döntő legjobbjaként múlt vasárnap Hepp-kupa-győzelemre vezette az NKA Universitas PEAC II. csapatát. –
Az idősebb, rutinosabb magyar játékosok mellett a korábban WNBA-ben szereplő légiósoktól is rengeteget elleshetek, szóval most minden pillanatát élvezem a kosárlabdának.”
Rátkai Eszter (jobbra) és anyukája, Eördögh Edit Forrás: NKA Universitas PEAC„Amit tizenöt éves koráig Eszti fejlődéséhez technikailag és taktikailag hozzáadhattam, azt úgy érzem, megtettem – mondta márEördögh Edit, aki kilenc évig volt lánya edzője. – Neki már új impulzusokra volt szüksége, és a legjobb helyet választotta a fejlődéséhez, illetve a céljai eléréséhez, hiszem a Rátgéber Akadémián minden feltétel adott ahhoz, hogy kihozza magából a maximumot: az egyedülálló infrastruktúra, valamint a kiváló kosárlabda- és erőnléti edzők.
Ebben remek csapattársak segítik, emellett pedig Jovan Gorecs vezetőedző és a stábja, Iványi Dalma és Daliborka Vilipics a garancia arra, hogy Esztiből idővel kész felnőtt játékos váljon."
(Kiemelt képen: Rátkai Eszter (jobbra) január elején debütált az NB I A-csoportjában, és azóta minden meccsen pályára léphetett / Fotó: Rébay Viktor/NKA Universitas PEAC)