Labdarúgás: itthon játsszák Eb-selejtezőiket a leány up-válogatottak

UP-info utanpotlassport.huUP-info utanpotlassport.hu
2022.06.01. 13:23
Az U17-es leány labdarúgó-válogatott a norvég, a cseh és a bosnyák együttessel mérkőzik meg ősszel, az U19-esek az olaszokat, a walesieket és a szerbeket fogadják az Eb-selejtező minitornán.

A Schumi Dorottya vezette U17-es leány labdarúgó-válogatott tavasszal a spanyolok mögött a második helyen zárt A-ligás selejtezőcsoportjában.

Itthon játsszák Eb-selejtezőiket a korosztályos leányválogatottak Forrás: mlsz.hu

Itthon játsszák Eb-selejtezőiket a korosztályos leányválogatottak • Forrás: mlsz.hu

A csapat a második kalapból várta az őszi Eb-selejtező szerdai sorsolását, amelyen az első kalapból a norvégokat, a harmadikból a cseheket, a negyedikből a bosnyákokat kapta ellenfélként. A csoport első három helyezettje tavasszal is az A-ligában szerepel majd, és az Európa-bajnoki részvételért játszhat, míg a negyedik helyezett kiesik a B-ligába. A minitorna házigazdája Magyarország lesz, a mérkőzéseket október 19-25. között Telkiben játsszák le– számol be az mlsz.hu.

Az U19-esek is a második helyen zártak tavasszal. Turtóczki Sándor csapata a svájciakat is legyőzve ért el szép eredményt Olaszországban, így a második kalapból várta az A-liga sorsolását. A magyarok az első kalapból ismét az olaszokat kapták, a harmadik kalapból Wales, a negyedikből Szerbia érkezett. A minitornát október 5-11. között Telkiben rendezik.

További korosztályos hírekLABDARÚGÁSBANa sportági aloldalunkon.

Itthon játsszák Eb-selejtezőiket a korosztályos leányválogatottak  •  Forrás: mlsz.hu