Labdarúgás: gól, assziszt és debütálás – aktívak voltak az NB I-es fiatalok

N. D. utanpotlassport.huN. D. utanpotlassport.hu
2022.02.08. 09:02
A labdarúgó NB I 19. fordulójában összesen 731 percet töltöttek a pályán a 2001-ben vagy később született játékosok. A fiatalok között gólszerzőt és debütánsokat is figyelhettünk.

Múlt hét végén a 19. fordulóval folytatódott az NB I tavaszi szezonja, a játékidőt tekintve pedig növekedést figyelhettünk meg a 2001-es vagy annál fiatalabb labdarúgók esetében. Míg egy körrel korábban 556, addig legutóbb 731 percet töltöttek a pályán az ifjú spílerek – egészen pontosan tizenöt játékos.

Közülük hatan az MTK Budapest–Zalaegerszeg (0–2) találkozón kaptak lehetőséget. A fővárosiaknál Várkonyi Bence (19) ismét végig játszott, mellett a vele egyidős Miknyóczki Ádám első alkalommal kezdett a felnőttélvonalban; őt félidőben váltotta a szintén 19 esztendős Kata Mihály. A zalaiak színeiben epizódszereplők voltak a fiatalok, Posztobányi Patrik nagyjából negyedórát kapott, míg az utolsó percekben ketten is debütáltak a felnőtt NB I-ben, egészen pontosan Halmai Ádám (20) és Fehér Barnabás (19).

Szabó Bálint (jobbra) ünnepli a Ferencváros ellen szerzett találatát Fotó: Földi Imre

Szabó Bálint (jobbra) ünnepli a Ferencváros ellen szerzett találatát  •  Fotó: Földi Imre

A forduló meglepetését a Paksi FC szállította, amely otthonában verte simán a címvédő Ferencvárost (0–3). A vendégeknél Tamás Olivér (20) és Szabó Bálint (21) is kezdett, utóbbi ráadásul csapat második gólját szerezte – néhány csel után tekert a hosszúsarokba ballal. A második félidő közepén hozzájuk a 18 éves Vas Gábor is csatlakozott a pályán.

A Gyirmót FC Győr–Újpest (1–0) kiesési rangadón egyedül a hazaiak bíztak játékperceket a fiataljaikra, ők viszont rögtön háromra: Major Martin (20) a kezdéstől a lefújásig a pályán volt, vele együtt Csörgő Viktor (20) is kezdett. A hajrában a támadó Mayer Ádám (20) is lehetőséget kapott.

A DVSC-nek sikerült elvinnie a három pontot a Mol Fehérvár otthonából (1–2), ehhez két debreceni futballista is hozzájárult: a korosztályában az egyik legtöbbet foglalkoztatott játékos, Baráth Péter (19) ismét bizonyított, a győztes gólt megelőző asszisztot jegyezte, mellette Baranyai Nimród (18) kapott bő félórát.

A Fradi vereségével élre állt a tabellán a Puskás Akadémia, miután Mezőkövesden nyerte 2–1-re. Egyedül a felcsútiak vetettek be 2001-es vagy annál fiatalabb játékost, Skribek Alen (20) személyében, míg a Kisvárda–Budapest Honvéd (3–2) összecsapáson nem láthattunk ennek a feltételnek megfelelő labdarúgót.

A 2001 VAGY AZUTÁN SZÜLETETT MAGYAR FIATALOK JÁTÉKPERCEI AZ NB I 2021-2022-ES ÉVADÁNAK 19. FORDULÓJÁBAN: