Jégkorong: második lett az U20-as válogatott a Négy Nemzet-tornán

B. V. utanpotlassport.huB. V. utanpotlassport.hu
Vágólapra másolva!
2021.11.14. 18:54
Címkék
Egy hónappal a dániai divízió I/A csoportos világbajnokság előtt Olaszországban vett részt felkészülési tornán az U20-as jégkorong-válogatott. Horváth András együttese két győzelemmel és egy vereséggel a második helyen zárt.

A közvetlen vb-felkészülést megelőző utolsó összetartásán vett részt az U20-as jégkorong-válogatott. A Horváth András vezette juniorgárda az olaszországi Egnában három alacsonyabban rangsorolt riválissal találkozott: az I/B csoportos franciákkal, valamint szlovákokkal, illetve a II/A osztályba visszacsúszott házigazdákkal.Horváth András vezette juniorgárda az olaszországi Egnában három alacsonyabban rangsorolt riválissal találkozott: az I/B csoportos franciákkal, valamint szlovákokkal, illetve a II/A osztályba visszacsúszott házigazdákkal.

Forrás: MJSZ
Forrás: MJSZ

 •  Forrás: MJSZ

A tízcsapatos elit után következő, I/A divízióba tartozó magyar csapattól így elvárható volt a jó eredmény, és ennek megfelelően is kezdtek a fiúk. Az első fordulóban szinte végig vezetve, végül szétlövéssel múlták felül 4–3-ra az olaszokat, pénteken pedig rendes játékidőben győzték le 3–1-re a szlovénokat.

A szombati zárómérkőzésen a tornagyőzelem volt a tét a franciák ellen, akiket a mieink két évvel ezelőtt a feljutásért vívott találkozón legyőztek Kijevben. Ezúttal ez nem jött össze, 4–3-as vereség lett a vége, ám az is igaz, hogy ha valamikor vereséget kellett szenvedni az a mostani összecsapás volt.

Mert az is biztos, hogy decemberen borzasztó nehéz feladat vár a magyar válogatottra: a dániai Horsholmban a hazaiak mellett a kazahok, a lettek, a fehéroroszok és a norvégok ellen kellene kivívni a történelmi bravúrt jelentő bennmaradást.

További korosztályos hírekJÉGKORONGBANa sportági aloldalunkon.

Legfrissebb hírek

Szombati sportműsor: labdarúgó NB I, madridi derbi a La Ligában, női BL és férfi klub-vb kézilabdában

Minden más foci
7 órája

Robbie Keane: A szurkolótáborunk volt a tizenegyedik játékosunk!; Szoboszlai Dominik ezúttal a támadók között játszhat

E-újság
7 órája

Öröm után kritika – Bobory Balázs jegyzete

Európa-liga
7 órája

Futball bel- és külháborúk – Csinta Samu publicisztikája

Magyar válogatott
7 órája

Kétgólos vereséget szenvedett a Fradi a Bolzanótól

Jégkorong
7 órája

Megszületett az első gól nélküli döntetlen a spanyol bajnokságban – továbbra is nyeretlen a Girona

Spanyol labdarúgás
7 órája

A végjátékban fordított, s nyert Strasbourgban az Olympique Marseille

Francia labdarúgás
7 órája

Bundesliga: Kane „százados” lett, ötből öt a Bayern mérlege

Német labdarúgás
8 órája
Ezek is érdekelhetik