Jégkorong: az osztrák U18-as ligában sem hirdetnek bajnokot

B. V. utanpotlassport.huB. V. utanpotlassport.hu
Vágólapra másolva!
2020.03.12. 11:51
Címkék
Szerdán jelentették be, hogy nem rendezik meg az osztrák U18-as jégkorongbajnokság (EBJL) nagydöntőjét. A Klagenfurt–MAC aranypárharcnak így nem lesz győztese, és nem is hirdetnek bajnokot.

A hét elején még arról számoltunk be, hogy a MAC Budapest ifjúsági együttese a legnagyobb hazai rivális, az Ifj. Ocskay Gábor Jégkorong Akadémia elődöntőbeli legyőzésével bejutott az osztrák bázisú U18-as hokiliga fináléjába.MAC Budapest ifjúsági együttese a legnagyobb hazai rivális, az Ifj. Ocskay Gábor Jégkorong Akadémia elődöntőbeli legyőzésével bejutott az osztrák bázisú U18-as hokiliga fináléjába.

Nem avatnak bajnokot az EBJL-ben
Nem avatnak bajnokot az EBJL-ben

Nem avatnak bajnokot az EBJL-ben

A fővárosiak egyébként is remek szezon közepén járnak, hiszen az U20-as együttesük február közepén már aranyérmet nyert a „szomszédban”, most az ifjúságiakon (lett volna) a sor.

Szerda este érkezett a hír, hogy a szombaton kezdődő Klagenfurt–MAC nagydöntőt nem rendezik meg a koronavírus-járvány előrehaladott terjedése miatt. Hasonlóképpen berekesztették a felnőtt EBEL-t, a szlovák Extraligát és a magyar Erste Ligát. A hazai U21-es bajnokságban szerdán még megrendezték a negyeddöntő első felvonását, ám a hírek ismeretében kétségessé válhat a folytatás.

Kangyal Balázs, a MAC trénere még hétfőn az Utanpotlassport.hu-nak elmondta, büszke csapatára az évad során mutatott produkció miatt, és arra, ahogyan megtanultak igazi csapatként dolgozni. Majd kitért az utolsó ausztriai párharcukra is:

„Ez a meccs már csak hab a tortán. A klagenfurtiak felfelé lógnak ki az egész liga mezőnyéből, nehéz dolgunk lesz ellenük. Azt várom, hogy a döntőben is hozzuk ki a legjobbunkat, és próbáljunk meglepetést okozni.”

A járvány közbeszólt, meglepetés már nem lesz, az EBJL-ben az idén nem hirdetnek bajnokot.

További korosztályos hírekJÉGKORONGBANa sportági aloldalunkon.

Legfrissebb hírek

Szombati sportműsor: labdarúgó NB I, madridi derbi a La Ligában, női BL és férfi klub-vb kézilabdában

Minden más foci
4 órája

Robbie Keane: A szurkolótáborunk volt a tizenegyedik játékosunk!; Szoboszlai Dominik ezúttal a támadók között játszhat

E-újság
4 órája

Öröm után kritika – Bobory Balázs jegyzete

Európa-liga
4 órája

Futball bel- és külháborúk – Csinta Samu publicisztikája

Magyar válogatott
4 órája

Kétgólos vereséget szenvedett a Fradi a Bolzanótól

Jégkorong
4 órája

Megszületett az első gól nélküli döntetlen a spanyol bajnokságban – továbbra is nyeretlen a Girona

Spanyol labdarúgás
4 órája

A végjátékban fordított, s nyert Strasbourgban az Olympique Marseille

Francia labdarúgás
5 órája

Bundesliga: Kane „százados” lett, ötből öt a Bayern mérlege

Német labdarúgás
5 órája
Ezek is érdekelhetik