Krasznai Bence –utanpotlassport.hu Három fiatal dzsúdós lép magasabb korosztályba az új évben. A tavalyi sikereikre lélekben támaszkodhatnak, de alkalmazkodniuk kell a sok szempontból új körülményekhez.Krasznai Bence –utanpotlassport.hu Három fiatal dzsúdós lép magasabb korosztályba az új évben. A tavalyi sikereikre lélekben támaszkodhatnak, de alkalmazkodniuk kell a sok szempontból új körülményekhez.
A 17 esztendős, 50 kg-os Feczkó Csanád remek esztendőt tudhat maga mögött, hiszen a hazai rendezésű EYOF-ot megnyerte, az Európa-bajnokságról ezüstéremmel tért haza, de világbajnoki bronzéremmel is büszkélkedhet ifjúságiként:
„Az év elején úgy gondoltam, hogy szeretnék eljutni mindegyik nagy világversenyre. Amikor sikerült, akkor már csak az járt a fejemben, hogy muszáj dobogós helyezésen végeznem. Az Eb-n döntőbe jutottam, ahol életem legnehezebb meccsét küzdöttem végig. Négy perc alatt nem sikerült eldöntenünk melyikünk a jobb, így Golden Score-ra volt szükség. Öt és fél percig tartott, ám alul maradtam az orosz Georgij Tretyakovval szemben. Ezt követte az EYOF, ahol javítani tudtam. Mind a három mérkőzésemet megnyertem, és felállhattam a dobogó legfelső fokára. A chilei világbajnokságon először mongolt győztem le, aztán szerencsétlenül kikaptam az üzbég Makszud Ocsilovtól. A vigaszágon először kolumbiai, majd a bronzmeccsen a török Ejder Toktar ellen nyertem. Rendkívül motiváló év volt. Idén súlycsoportot is váltok. Az ötvenöt kilóban szeretnék első számú lenni, és indulni a szófiai junior Európa-bajnokságon.”
A 81 kilogrammos Tóth Benedek is beszélt a tavalyi évéről és az idei terveiről. Európa-bajnokságon és EYOF-on szerzett ezüstöt, a világbajnokságon pedig bronzot nyert:
„Mindenképpen pozitívan tudok visszaemlékezni a tavalyi évre, hiszen mindhárom világversenyről érmesként távoztam, úgy, hogy januárban léptem feljebb súlycsoportot. Jó előjel volt az Európa-bajnokság előtt, hogy mind a négy Európa-kupa versenyen fel tudtam állni a dobogóra. Sejtettem, hogy ott is sikert érhetek el, ami be is jött. Habár egy csúnya térdsérülésből három hetem volt felkészülni, el tudtam érni a csúcsformám. Csak a döntőben kaptam ki a török Mert Sismanlartól. Elégedve voltam az eredménnyel. Az EYOF-on kicsit elégedetlen voltam, mert a döntőben az én akciómból estem bele egy dobásba és ezzel kaptam ki. Jó tanulópénz volt. A világbajnokságról már jó szájízzel távoztam, hiszen a bronzmérkőzésen a hatalmas és nagyon erős üzbég Muzzafarbek Turobpjev fölé tudtam kerekedni. Idén nagyon nehéz lesz válogatottnak lennem a juniorok között, hiszen Rajkai Róbert és Gőz Roland is remek cselgáncsozó. Amennyiben sikerül rajtuk túljutnom, akkor az Európa-bajnoki pontszerzéssel bőven megelégednék.”
A többiekkel egykorú Szeredás Botond is sikeres évet tudhat magáénak. A 60 kg-ban a világbajnoki hetedik helyezést és az Európa-bajnokságon elért ötödik helyet megkoronázhatta a győri EYOF-on szerzett győzelmével.
„Rendkívül jó évem volt. Az Európa-kupákon sorra érmes helyezéseken végeztem, és kiharcoltam magamnak, hogy mindhárom világversenyen szerepeljek. Ez volt a legfontosabb. Természetesen a magyar közönség előtt szerzett elsőségemre vagyok a legbüszkébb, habár vetekszik a világbajnoki hetedik helyezésemmel, ugyanis ott betegen léptem tatamira. Idén kettős váltáson megyek át, hiszen súly- és korcsoportot is váltok. Kell minimum egy év, hogy beleerősödjek. Azonban az Európa-kupákon mindenképpen szeretnék helyezéseket elérni. Természetesen célom a válogatottság.”
További korosztályos hírekCSELGÁNCSBANa sportági aloldalunkon.