Két ezüst a főiskolás vb-ről

Vasvári FerencVasvári Ferenc
2004.06.08. 17:19
Június első hétvégéjén a lengyelországi Lódzban rendezték a birkózók főiskolás világbajnokságát, ahol Kiss Balázs és Kliment László révén két ezüstéremmel gazdagodott birkózósportunk.
A 24 résztvevő ország válogatottjait a birkózásban élen járó nemzetek legjobbjai alkották. A Struhács György vezette magyar fiúk tavaly még a Héraklész program fiatal versenyzői közé tartoztak, ma az idősebbek között is megállják helyüket. A világbajnokságon olyan birkózó nagyhatalmak versenyzőivel mérték össze birkózótudásukat, mint az oroszok, kazahok, beloruszok, svédek, németek, koreaiak. Kötöttfogásban a tavalyi junior világbajnokságon ezüstérmet szerzett BVSC-s Kiss Balázs 84 kilogrammban most a főiskolások között, Lódzban is a dobogó második fokára állt, csakúgy, mint az FTC-s, tavaly hatodik helyezett Kliment László, aki a 66 kilogrammosok mezőnyében szerzett ezüstérmet a lengyel városban. A szabadfogásúak között a Vasas 84 kilogrammos versenyzője, Kiss Gergő a negyedik helyet szerezte meg. S, hogy birkózósportunk éremgyűjteménye tovább gazdagodik-e, az hamarosan kiderül Várnában a hónap végén kezdődő kadett kötöttfogású és női Európa-bajnokságon.