Szenzációs szereplés az ifi öttusa Eb-n

Vasvári FerencVasvári Ferenc
2004.04.23. 16:49
Négy arany-, egy ezüstérem, egy ötödik, egy hetedik és egy nyolcadik helyezés a portugáliai ifjúsági Európa-bajnokságon. A magyar válogatott, egyben Héraklész-keret az összesített éremtáblázatban húsz nemzet között az első helyen végzett.
Kasza Robi és Bartalis Zsófi az öttusasport nagy reménységei (Fotó: NUPinfo)
Április 16–21. között a portugáliai Mafrában rendezték az ifjúsági férfi és nő öttusázók Európa-bajnokságát. A fiatalok mind a női-férfi egyéni, mind a váltó, mind pedig a csapatversenyekben kimagasló eredményeket értek el a húsz ország legjobbjait felvonultató kontinensviadalon. Az ibériai országban négyszer csendült fel a magyar himnusz.
A fiúknál egyéniben a KSI SE tizennyolc esztendős versenyzője, Kasza Róbert (edzői: Cornides Edit, Takács Péter, Karácsony Gyula és Schumacher Ákos) 4368 ponttal győzött a második helyezett, 4316 pontot teljesítő belorusz Beketou előtt. A lányok mezőnyében Prill Katalin (edzői: Kulcsár Antal, Komlódy Zsolt, Heilig Anita, ifj. Deák Ferenc és Mészöly Gábor), az Alba Volán tizenhét éves öttusázója győzött 4332 ponttal, megelőzve az őt követő, szintén fehérorosz 4272 pontos Klimovichot. A BHSE-s Hidvégi Ildikó (edzői: Hicsák Zsolt és Bognár Gábor és Kelemen Péter) hetedik, míg a KSI-s Bartalis Zsófia nyolcadik helyezett lett. A női csapatversenyt a Prill Katalin, Hidvégi Ildikó, Bartalis Zsófia összeállítású csapat nyerte a beloruszok előtt, megszerezve a magyar válogatott harmadik aranyérmét. A férfiak csapatversenyében a Kasza Róbert, Betye János (BHSE), Szendrei Dániel (KSI SE) összeállítású gárda ötödik lett. A női váltóban a lányok tovább meneteltek, az angolokat megelőzve a Prill, Hidvégi, Bartalis leánygárda újabb aranyérmet szerzett. A fiúk is kitettek magukért: váltóban a lengyelek mögött ezüstérmet szereztek Kasza, Betye és Szendrei révén.
Az Európa-bajnokság után Cornides Edit, aki Takács Péterrel, Karácsony Gyulával, Schumacher Ákossal együtt készítette fel a kitűnően szereplő KSI-eket, tanítványairól elmondta: "Kasza Robi fejlődőképes fiatalember, élete eddigi legnagyobb eredményét érte el a mostani Eb-n. Fiatal kora ellenére bekerült a junior öttusacsapatba, amely május közepén utazik a lengyelországi junior Európa-bajnokságra. Robinak most biztos nem marad sok ideje pihenni. Bartalis Zsófi csapat- és váltóaranyat szerzett, ő remek csapatember, kiegyensúlyozottan versenyzett, élete első nagy nemzetközi versenyén szerepelt. Még nagyon fiatal, ’88-as születésűként a ’86-osokkal szállt harcba a jobb helyezésekért. Nagyon jól szerepelt a váltó ezüstérmese, Szendrei Dani is, aki szintén élete első nagy világversenyén vett részt.
És mi más lehetne ezeknek a fiataloknak a távlati céljuk, mint a 2008-as, pekingi olimpia...