Nyílt vízi úszó vk: Rasovszky 3. Abu-dzabiban, összetettben negyedik

MTI MTIMTI MTI
Vágólapra másolva!
2018.11.09. 12:45
Rasovszky Kristóf bronzérmet szerzett 10 kilométeren a nyílt vízi úszó világkupa-sorozat utolsó viadalán, amelynek összetett pontversenyében így a negyedik helyen zárt.

A 21 éves versenyző a magyar szövetség közleménye szerint óriási csatában lett harmadik: az Európa-bajnok magyar a győztes német Florian Wellbrock mögött nyolc-, az olaszok medencés 1500-as olimpiai bajnoka, Gregorio Paltrinieri mögött pedig három tizedmásodperccel később beütve ért célba, két tizeddel megelőzve a francia világbajnoki címvédő Marc-Antoine Olivier-t.

Az összetettet az ezúttal hetedikként záró holland olimpiai bajnok, Ferry Weertman nyerte meg – ugyanakkor az élmezőny többi tagjának nem sikerült túl jól a záró viadal. Rasovszky Kristóf így a nyolcadikról a negyedik helyre tudott előreugrani, ami 15 ezer dolláros pénzjutalmat jelent.

„Szoros verseny volt, meg elég gyors is, jó pár medúzával a vízben. Minden úgy ment, ahogy szerettem volna, az utolsó egyenesre négyen fordultunk egyszerre, és elég szoros is maradt a célig. Örülök a harmadik helynek, főleg, hogy ezzel az összetettben is sikerült előrelépni a negyedik helyig, ami eléggé rendben van szerintem” – nyilatkozta Rasovszky, akit a világ legtekintélyesebb úszómagazinja, a Swimming World múlt héten a szakág idei legjobb férfi versenyzőjének választott.

A nők versenyét az olasz Arianna Bridi nyerte meg honfitársa, Rachele Bruni előtt – ezúttal nem volt magyar induló –, az azonban már korábban eldőlt, hogy a brazil Ana Marcela Cunha ismét elviszi a pálmát összetettben.

Legfrissebb hírek

Gellért Gábor: Betlehem Dávid nagyon éretten versenyez, a következő három-négy évben a csúcson lesz

Úszás
2025.10.12. 20:09

Betlehem Dávid nyerte a 3 kilométeres kieséses sprintet a szardíniai vk-futamon

Úszás
2025.10.11. 16:58

Nyílt vízi úszó-vk: bronzérmes a magyar vegyes váltó

Úszás
2025.10.11. 11:26

Nyílt vízi úszó vk: Betlehem aranyérmes 10 kilométeren Golfo Aranciban

Úszás
2025.10.10. 11:47

Rasovszky Kristóf bekerült az EA sportolói bizottságába

Úszás
2025.09.29. 19:15

Nyílt vízi úszás: bronzérmével Kreisz Bálint volt a legjobb magyar ifi

Utánpótlássport
2025.09.28. 16:00

Betlehem Dávid ezüstérmet szerzett a nyílt vízi úszó Európa-kupa razanaci állomásán

Úszás
2025.09.27. 14:46

Remek hajrá után Betlehem Dávid nyert Barcelonában

Úszás
2025.09.20. 16:23
Ezek is érdekelhetik