– Az első nap után azt mondta a FINA sajtósainak, hogy amolyan olimpiai másnaposságot érez, azaz Rio után nehéz volt hirtelen új célokat kitűznie. Mi történt?
– Az elmúlt négy évben minden apróságot megcsináltam azért, hogy sikeres legyek az olimpián.
Rio remekül sikerült, de aztán hirtelen nehéz volt újabb célokat megfogalmazni.
– Az olimpia után lendületből elindult a rövid pályás világkupa-sorozaton, majd rajthoz állt a windsori vb-n. Nem panaszkodhat arra, hogy ne lettek volna céljai.
– Kicsit hátradőltem, miután Rióban megszereztem a három aranyérmet. Azt éreztem, hogy már nem mennék tűzön-vízen át a győzelemért. Megijedtem az érzéstől, de aztán valahogy összeraktam magam, beszéltem Shane-nel, és persze rájöttem, hogy még nagyon sikeréhes vagyok.
...– Sajnálja a váltó visszalépését?
– Igen, nagyon. Ha meg tudtam volna csinálni, akkor odaállok, és segítek a csapatnak. Sajnos az ötödik napon már nem voltam topállapotban. Legközelebb erre is fel kell készülnünk, ha közbejön egy betegség vagy valamilyen nem várt fejlemény történik, akkor legyen egy B-terv.
...– Mi lehetett annak az oka, hogy az olimpiai bajnokok közül kevesen tudtak kiemelkedően úszni a rövid pályás vb-n?
– A legtöbb bajnok pihent. Az úszók négyéves ciklusokban gondolkoznak, és Rio után a legtöbben egy-két hónapot is kihagytak. Akik kiemelkedően úsztak az olimpián, azok még mindig szünetet tartanak. Ezt onnan tudom, hogy jóban vagyok a britek edzőjével, akinek többek között a riói olimpia 200 vegyes ezüstérmese, Siobhan-Marie O'Connor a tanítványa. Szóval, O'Connor három hónapot hagyott ki az olimpia után. Nemrég kezdte el az edzéseket. Ha valami, akkor ez önbizalmat ad. O'Connor ugyanis azt nyilatkozta a riói 200 vegyes után, hogy jövőre le fog győzni, mert alig volt köztünk különbség. Én az elmúlt négy hónapban nagyon keményen edzettem, és elég jó időket úsztam, ő meg pihent. Majd meglátjuk, hogy ki milyen formában lesz a budapesti vb-n!