Rövid pályás úszó Eb: Jakabos bronzérmes 400 m vegyesen

2009.12.13. 16:24
Jakabos Zsuzsanna hatalmas országos csúccsal bronzérmet szerzett a női 400 méteres vegyes úszás döntőjében az isztambuli rövid pályás úszó kontinensviadalon.

A magyar versenyző a pillangóúszás után az élen fordult, majd a hát után 1.19 mp előnye volt – de ekkor jött gyenge úszásneme, a mell.

Hannah Miley gyorsan fel is jött a magyar versenyzőre, majd faképnél is hagyta, Jakabost ráadásul a spanyol Mireia García Belmonte is megelőzte.

A gyorsúszásra Miley hatalmas előnnyel fordult, Jakabosra pedig óriási küzdelem várt spanyol ellenfelével szemben. A győztes kiléte gyakorlatilag 300 méter után eldőlt, Miley simán nyert, Belmonte García a második helyen csapott célba, Jakabos pedig óriási országos csúccsal, 4:32.46-tal lett harmadik.