Fürjes Balázs lapunknak elmondta, számos országból, az összes kontinensről érkeznek a Keleti Ágnest ünneplő, elismerő és részvétet nyilvánító üzenetek. A magyar NOB-tag úgy fogalmazott, hogy amikor telefonon beszéltek, Thomas Bach is azt tanácsolta neki: „A temetés legyen alkalom Ágnes csodálatos személyiségének és életének megünneplésére, igazán kivételes ember volt, csupa nagybetűvel. Adjatok hálát, hogy ismerhettétek, hogy ő volt nektek, nekünk!”
Thomas Bach NOB-elnök levelének magyar fordítása:
„Tisztelt Gyászoló család, kedves sportbarátok!
Keleti Ágnessel egyetemes olimpiai közösségünk egy ragyogó teremtést és egy sokakat lelkesítő bajnokot veszített el.
Sportolóként Ágnes művészi előadásmódjával, kitartásával és derűjével nyűgözte le a világot, aratott történelmi győzelmeket. Személyiségéből leginkább a melegsége, alázata és csendesen áradó ereje érintett meg mindenkit, aki találkozhatott vele.
Ágnes a tornának szentelte az életét. Hivatása lett, hogy minél többen tapasztalják meg a sport életet formáló erejét. Egy ízben ezt mondta: »Ne a győzelemre koncentrálj, hanem arra, hogy szeretetből csináld.« Ez a megközelítés vezette egész emlékezetes életútján – a magyarországi kezdetektől és győzelmektől az Izraelben töltött évtizedeken át a budapesti hazatérésig. Ágnes megmutatta nekünk, hogy az élet – csakúgy, mint az olimpiai játékok – nem a bennünket elválasztó határokról szól, hanem azokról az összekapcsolódásokról, amelyek minden különbözőségünkben is egyesítenek bennünket, az emberiség teljes közösségét. E kapcsolatok pedig a szeretetben gyökereznek, ahogy ezt Ágnes gyönyörűen megfogalmazta.
Életében rettentő kihívásokkal szembesült, de ő győzelmet kovácsolt a nyomorúságból.
Túlélvén a Holokauszt borzalmait, újrakezdte tornászpályafutását, és minden idők egyik legeredményesebb olimpikonjává vált. Miután 1956-ban a Szovjetunió lerohanta Magyarországot, Izraelbe vándorolt, ahol nemzedékek sorát lelkesítette a sport iránti szeretetével.
Ágnes megtestesítette mindazt, ami igazi bajnokká tesz valakit: a kiválóság, az állhatatosság, a barátság és a szeretet olimpiai értékei szerint élte egész életét. A sportban és a sporton túl. Az olimpiai játékokkal az életet ünnepeljük – Ágnesre való közös emlékezésünkkel most ünnepeljük az ő életét, az ő sport iránti szeretetét, az ő életszeretetét.
Ha így teszünk, Keleti Ágnes örökre tovább él a mi szívünkben!
Lausanne, 2025. január 6., Thomas Bach”