Tótka Sándor aranyérmet nyert K–1 200 méteren (Fotó: Tumbász Hédi)

 

AUGUSZTUS 5., CSÜTÖRTÖK – ÖSSZEFOGLALÓ

Tótka olimpiai bajnok, Csipes ezüstérmes

Tótka Sándor: Már én vagyok a leggyorsabb kajakos a világon

Csipes Tamara: Ez volt életem lehetősége, ha elszúrom, totális idióta vagyok

Kozák Danuta: A rossz rajt után próbálkoztam, de kevés sikerrel

Rasovszky ezüstérmes lett 10 kilométeren!

Rasovszky Kristóf Szilágyi Áronnak „üzent” az érmével

Elúszott a döntő, a bronzért játszhatnak a női pólósok

Bíró Attila: A hat lőtt gól a nagyon karcsú, ott kell a hibát keresni

A MAGYAR VERSENYZŐK NAPI PROGRAMJA/EREDMÉNYEI

Atlétika
Hétpróba
Krizsán Xénia a 13. helyen végzett
2.40:
távolugrás (B-csoport): Krizsán a 20. helyen zárt és az utolsó két szám előtt a 20. összesítésben
6.40: gerelyhajítás (B-csoport): Krizsán az 5. lett, az utolsó szám előtt a 15. összesítésben
14.20: 800 méteres síkfutás  Krizsán 2:07.64-es idővel megnyerte a versenyszámot

Kajak-kenu
Elődöntők
2.30: férfi K–1 200 m – Csizmadia Kolos: futamgyőztesként jutott a döntőbe
2.37: férfi K–1 200 m – Tótka Sándor: futamgyőztesként került a fináléba
2.44: női C–1 200 m – Balla Virág: futamában a 6. helyen végzett, a B-döntőben szerepelhet
2.51: női C–1 200 m – Takács Kincső: a 8. helyen ért célba az elődöntőjében, ő is a B-döntőben folytatja.
2.58: női K–1 500 m – Csipes Tamara:elődöntőjét megnyerte, bejutott a döntőbe
3.05: női K–1 500 m – Kozák Danuta: futamgyőztesként döntős
3.34: férfi K–2 1000 m – Nádas Bence, Kopasz Bálint a 2. helyen célba érve döntősök, Béke Kornél, Varga Ádám az 5. helyen végezve B-döntősök

Az elődöntőkről részletesen itt olvashatnak.

Döntők
4.42: férfi kajak egyes (K–1) 200 méter – döntő: Tótka Sándor olimpiai bajnok, Csizmadia Kolos a 4.
4.50:
női kenu egyes (C–1) 200 méter – B-döntő: Balla Virág győzött, Takács Kincső az 6. lett, vagyis Balla a 9., Takács a 14. helyen végzett
5.29: női kajak egyes (K–1) 500 méter – döntő: Csipes Tamara ezüstérmes, Kozák Danuta a 4.
5.47:
férfi kajak páros (K–2) 1000 méter – B-döntő: a Béke Kornél, Varga Ádám páros futamában a 4. lett, összesítésben a 12. lett.
5.55: férfi kajak páros (K–2) 1000 méter – döntő: a Nádas Bence, Kopasz Bálint páros a 4. lett.

A döntőkről részletesen itt olvashatnak.

Nyílt vízi úszás
Szerda, 23.30: férfi 10 km – Rasovszky Kristóf kiváló úszással ezüstérmes lett

Öttusa
6.00: női körvívás – Gulyás Michelle, Kovács Sarolta egy szám után Gulyás és Kovács is a 6. helyen áll holtversenyben.
9.30: férfi körvívás – Marosi Ádám, Kasza Róbert – Marosi egy szám után a 10., Kasza a 27. helyen áll. 

Vízilabda
Női elődöntő

Spanyolország–Magyarország 8–6
A magyar válogatott a bronzéremért az Orosz csapattal játszhat.

A NAP ARANYÉRMESEI

ASZTALITENISZ
női csapatverseny – aranyérmes: Kína

ATLÉTIKA
férfi hármasugrás – aranyérmes: Pedro Pichardo (Portugália)
férfi súlylökés – aranyérmes: Ryan Crouser (Egyesült Államok)
férfi 110 m gát – aranyérmes: Hansle Parchment (Jamaica)
férfi 20 km gyaloglás – aranyérmes: Massimo Stano (Olaszország)
tízpróba – aranyérmes: Damian Warner (Kanada)
női rúdugrás – aranyérmes: Katie Nageotte (Egyesült Államok)
férfi 400 m – aranyérmes: Steven Gardiner (Bahama-szk.)
hétpróba – aranyérmes: Nafissatou Thiam (Belgium)

BIRKÓZÁS
férfi szabadfogás 57 kg – aranyérmes: Zavur Ugujev (Orosz csapat)
férfi szabadfogás 86 kg – aranyérmes: David Morris Taylor III (Egyesült Államok)
női 57 kg – aranyérmes: Kavaj Riszako (Japán)

GÖRDESZKÁZÁS
férfi park – aranyérmes: Keegan Palmer (Ausztrália)

GYEPLABDA
férfiak – aranyérmes: Belgium

KAJAK-KENU
női C–1 200 m – aranyérmes: Nevin Harrison (Egyesült Államok)
női K–1 500 m – aranyérmes: Lisa Carrington (Új-Zéland)
férfi K–1 200 m – aranyérmes: Tótka Sándor (Magyarország)
férfi K–2 1000 méter – aranyérmes: Ausztrália

KARATE
női kata – aranyérmes: Sandra Sánchez Jaime (Spanyolország)
női 55 kg – aranyérmes: Ivet Goranova (Bulgária)
férfi 67 kg – aranyérmes: Steven da Costa (Franciaország)

MŰUGRÁS
női toronyugrás – aranyérmes: Csen Jü-hszi (Kína)

NYÍLT VÍZI ÚSZÁS
férfi 10 km – aranyérmes: Florian Wellbrock (Németország)

ÖKÖLVÍVÁS
férfi 57 kg  – aranyérmes: Albert Batirgazijev (Orosz csapat)

PÁLYAKERÉKPÁR
férfi omnium – aranyérmes: Matthew Walls (Nagy-Britannia)
női keirin – aranyérmes: Shanne Braspennincx (Hollandia)

SPORTMÁSZÁS
férfi összetett – aranyérmes: Alberto Ginés (Spanyolország)

 

NAPI PROGRAM

ASZTALITENISZ
NŐI CSAPATVERSENY
BRONZMÉRKŐZÉS
4.00: Németország–Hongkong
DÖNTŐ
12.30: Kína–Japán

ATLÉTIKA
2.00: férfiak, tízpróba

2.00: tízpróbázók, 110 méteres gátfutás – 3 futam
2.10: női magasugrás – selejtező, A- és B-csoport
2.40: nők, hétpróba (Krizsán Xénia)
2.40: hétpróbázók, távolugrás, A- és B-csoport (Krizsán Xénia)
2.50: tízpróbázók, diszkoszvetés, A-csoport
3.00: női 4x100 méteres váltófutás – 2 előfutam
3.55: tízpróbázók, diszkoszvetés, B-csoport
4.00: férfi hármasugrás – döntő
4.05: férfi súlylökés – döntő
4.30: férfi 4x100 méteres váltófutás – 2 előfutam
4.55: férfi 110 méteres gátfutás – döntő
5.30: hétpróbázók, gerelyhajítás – A-csoport
5.45: tízpróbázók, rúdugrás, A- és B-csoport
6.40: hétpróbázók, gerelyhajítás – B-csoport (Krizsán Xénia)

9.30: férfi 20 kilométeres gyaloglás – döntő

12.00: női rúdugrás – döntő
12.15: tízpróbázók, gerelyhajítás, A-csoport
12.25: női 4x400 méteres váltófutás – 2 előfutam
13.00: férfi 1500 méteres síkfutás – 2 elődöntő
13.20: tízpróbázók, gerelyhajítás, B-csoport
14.00: férfi 400 méteres síkfutás – döntő
14.20: hétpróbázók, 800 méteres síkfutás – 2 futam (Krizsán Xénia)
14.40: tízpróbázók, 1500 méteres síkfutás

BASEBALL
ELŐDÖNTŐ

12.00: Dél-Korea–Egyesült Államok

BIRKÓZÁS
4.00: férfi szabadfogás 57 kg, férfi szabadfogás 86 kg, női 57 kg – vigaszág
4.30: férfi szabadfogás 74 kg, férfi szabadfogás 125 kg, női 53 kg – nyolcaddöntők, negyeddöntők 
11.15: férfi szabadfogás 74 kg,  férfi szabadfogás 125 kg, női 53 kg – elődöntők
férfi szabadfogás 57 kg, férfi szabadfogás 86 kg, női 57 kg – bronzmérkőzések, döntők

GOLF
0.30: 
nők, 2. kör  

GÖRDESZKÁZÁS
2.00:
férfi park – selejtező
5.30: férfi park – döntő

GYEPLABDA
FÉRFIAK
BRONZMÉRKŐZÉS
3.30: Németország–India
DÖNTŐ
12.00:
Ausztrália–Belgium

KAJAK-KENU
ELŐDÖNTŐK
2.30: férfi kajak egyes (K–1) 200 méter – 2 elődöntő
2.44: női kenu egyes (C–1) 200 méter – 2 elődöntő
2.58: női kajak egyes (K–1) 500 méter – 4 elődöntő
3.26: férfi kajak páros (K–2) 1000 méter – 2 elődöntő

DÖNTŐK
4.35:
férfi kajak egyes (K–1) 200 méter – B-döntő
4.42: férfi kajak egyes (K–1) 200 méter – A-döntő

4.50: női kenu egyes (C–1) 200 méter – B-döntő
4.57: női kenu egyes (C–1) 200 méter – A-döntő

5.15: női kajak egyes (K–1) 500 méter – C-döntő
5.22: női kajak egyes (K–1) 500 méter – B-döntő
5.29: női kajak egyes (K–1) 500 méter – A-döntő

5.47: férfi kajak páros (K–2) 1000 méter – B-döntő
5.55: férfi kajak páros (K–2) 1000 méter – A-döntő

KARATE
3.00: női kata – selejtező, rangsoroló forduló
5.05: férfi 67 kg – selejtezők
10.00: női 55 kg – selejtezők
12.30: női kata – bronzmérkőzés
12.50: női kata – döntő
13.05: férfi 67 kg – elődöntő
13.22: női 55 kg  – elődöntő
13.40: férfi 67 kg – döntő
13.50: női 55 kg  – döntő

KÉZILABDA
FÉRFIAK
ELŐDÖNTŐ
10.00: Franciaország–Egyiptom
14.00:
Spanyolország–Dánia

KOSÁRLABDA
FÉRFIAK

ELŐDÖNTŐ
6.15:
Egyesült Államok–Ausztrália
13.00:
Szlovénia–Franciaország

LABDARÚGÁS
NŐK
BRONZMÉRKŐZÉS
10.00: Ausztrália–Egyesült Államok

MŰUGRÁS
3.00:
női toronyugrás (10 m) – elődöntő
8.00: női toronyugrás (10 m) – döntő

NYÍLT VÍZI ÚSZÁS
Szerda, 23.30: férfi 10 km (Rasovszky Kristóf)

ÖKÖLVÍVÁS
7.00 és 7.15: női 60 kg – elődöntő
7.30 és 7.48: férfi 52 kg – elődöntő
8.03 és 8.18: férfi 75 kg – elődöntő
8.35: férfi 57 kg – döntő: Duke Ragan (Egyesült Államok)–Albert Batirgazijev (Orosz csapat)

ÖTTUSA
6.00: női körvívás (Gulyás Michelle, Kovács Sarolta) 
9.30: 
férfi körvívás (Marosi Ádám, Kasza Róbert)

PÁLYAKERÉKPÁR
8.30: férfi sprint – nyolcaddöntő és vigaszága, negyeddöntő, helyosztók az 5–8. helyért; női keirin – negyeddöntő, elődöntő, helyosztó a 7–12. helyért, döntő; férfi omnium

RÖPLABDA
FÉRFIAK
ELŐDÖNTŐ
6.00: Brazília–Orosz csapat
14.00:
Franciaország–Argentína

SPORTMÁSZÁS
10.30: férfi összetett – döntő

STRANDRÖPLABDA
ELŐDÖNTŐK
NŐK
2.00: Verge-Depré, Heidrich (Svájc)–Ross, Klineman (Egyesült Államok)
3.00:
Artacho del Solar, Clancy (Ausztrália)–Graudina, Kravcenoka (Lettország)
FÉRFIAK
14.00:
Mol, Sorum (Novégia)–Plavins, Tocs (Lettország)
15.00: Junussze, Tidzsan (Katar)–Kraszilnyikov, Sztojanovszkij (Orosz csapat)

VÍZILABDA
NŐK
HELYOSZTÓK AZ 5–8. HELYÉRT

7.00: Kína–Hollandia
11.20:
Ausztrália–Kanada
ELŐDÖNTŐ
8.30:
Orosz csapat–Egyesült Államok
12.50: Spanyolország–Magyarország

A TOKIÓI OLIMPIA ADATBANKJA