JÚLIUS 25., VASÁRNAP – ÖSSZEFOGLALÓ

Női kézilabdázóink a franciák elleni egygólos vereséggel kezdtek

Siklósi Gergely ezüstérmes, Romain Cannone az új olimpiai bajnok 

Pupp Réka kikapott a bronzmeccsen, ötödik lett

Péni István az ötödik helyen végzett légpuskában  

Vereséggel kezdte az olimpiát a magyar férfi pólóválogatott

Verrasztó Dávid a 4., Hosszú Katinka 5., Mihályvári-Farkas Viktória a 6. lett 400 vegyesen

Fucsovics Márton sérülése miatt visszalépett  az olimpiától

A MAGYAR VERSENYZŐK NAPI PROGRAMJA/EREDMÉNYEI

Asztalitenisz
Póta Georgina–Rachel Moret (svájci) – női egyes, 2. forduló – Póta öt szettben kikapott.

Cselgáncs
női 52 kg, selejtező, Pupp Réka–Majlinda Kelmendi (koszovói) 10:0 – arany ponttal
nyolcaddöntő, Pupp Réka–Angelica Delgado (amerikai) 10:0
negyeddöntő, Pupp RékaFabienne Kocher (svájci) 0:10
vigaszág, Pupp Réka–Pak Da Szol (dél-koreai) 1:0
bronzmeccs, Pupp Réka–Odette Giuffrida (olasz) 0:10 – arany ponttal

Evezés
férfi egypár, negyeddöntő: Pétervári-Molnár Bendegúz a második helyen végzett futamában, bejutott az elődöntőbe

Kézilabda, nők
B-csoport 1. forduló
Magyarország–Franciaország 29–30

Sportlövészet
női légpisztoly, alapverseny, Major Veronika – a 34. helyen végzett az alapversenyben, nem jutott a döntőbe
férfi légpuska alapverseny, Pekler Zalán a 39. helyen végzett, nem jutott döntőbe, Péni István a 7. helyen kvalifikálta magát a fináléba.
férfi légpuska döntő, Péni István az 5. helyen végzett.

Tenisz
férfi egyes, 1. forduló, Fucsovics Márton–Hubert Hurkacz (lengyel) – Fucsovics Márton sérülés miatt a találkozó előtt visszalépett

Tollaslabda
férfi egyes, csoportmérkőzés, Krausz Gergely–Anthony Sinisuka Ginting (indonéz) – Krausz kikapott az első meccsen
női egyes, csoportmérkőzés, Sárosi Laura–Ratcsanok Intanon (thaiföldi) 0:2 (-5, -10)

Torna
Kovács Zsófia (egyéni összetett) – bejutott a döntőbe

Úszás:
Döntők

Verrasztó Dávid (férfi 400 m vegyes) Verrasztó a 4. helyen végzett
Hosszú Katinka, Mihályvári-Farkas Viktória (női 400 m vegyes) – Hosszú az 5., Mihályvári-Farkas a 6. lett

Előfutamok
Burián Katalin (női 100 m hát) – a 17. idővel nem jutott tovább
Németh Nándor (férfi 200 m gyors) – a 12. helyen továbbjutott
Kozma Dominik (férfi 200 m gyors) nem jutott középdöntőbe
Telegdy Ádám (férfi 100 m hát)a 29. helyen végzett, nem jutott tovább
Bohus Richárd (férfi 100 m hát)diszkvalifikálták
Késely Ajna (női 400 m gyors)a 10. helyen zárt, nem jutott döntőbe
férfi 4x100 m gyors váltó (Magyarország) a 6. lett, ott van a döntőben

Vitorlázás
laser radial, 1. és 2. futam – Érdi Mária a 19. helyen áll.
laser 1. futam Vadnai Benjamin a 7. helyen zárt.
női RS:X (szörf) 1. és 2. futam – Cholnoky Sára a 27. helyen áll.

Vívás
női tőr egyéni – selejtező
Mariem Mebarki (algériai)–Pásztor Flóra 8:15
női tőr egyéni – a 16 közé jutásért
Martina Batini (olasz)–Kreiss Fanni 10:15
Kondricz Kata–Alice Volpi (olasz) 5:15
Pásztor Flóra–Ysaora Thibus (francia) 13:15
női tőr egyéni – nyolcaddöntők
Inna Gyeriglazova (orosz csapat)–Kreiss Fanni 15:10

férfi párbajtőr egyéni – selejtező
férfi párbajtőr egyéni – a 16 közé jutásért
Siklósi GergelyTung Csao (kínai) 15:9
férfi párbajtőr egyéni – nyolcaddöntők
Siklósi Gergely–Husszam Elkord 15:13
férfi párbajtőr egyéni – negyeddöntők
férfi párbajtőr egyéni – elődöntők
Siklósi Gergely–Andrea Santarelli 15:10
férfi párbajtőr egyéni – döntő
Siklósi Gergely–Romain Cannone (francia) 10–15

Vízilabda, férfiak
Csoportkör, 1. forduló
A-csoport

Magyarország–Görögország 9–10

 

A NAP ARANYÉRMESEI

CSELGÁNCS
női 52 kg – aranyérmes: Abe Uta (Japán)
férfi 66 kg – aranyérmes: Abe Hifumi (Japán)

GÖRDESZKA
férfi street – aranyérmes: Horigome Juto (Japán)

ÍJÁSZAT
női csapatverseny – aranyérmes: Dél-Korea

KERÉKPÁR
női országúti mezőnyverseny – aranyérmes: Anna Kiesenhofer (Ausztria)

MŰUGRÁS
női szinkron 3 méter – aranyérmes: Kína

SPORTLÖVÉSZET
női légpisztoly (10 m) – aranyérmes: Vitalina Bacaraskina (Orosz csapat)
férfi légpuska (10 m) – aranyérmes: William Shaner (Egyesült Államok)

SÚLYEMELÉS
férfi 61 kg – aranyérmes: Li Fa-pin (Kína)
férfi 67 kg – aranyérmes: Csen Li-jun (Kína)

TEKVANDÓ
női 57 kg – aranyérmes: Anastasija Zolotic (Egyesült Államok)
férfi 68 kg – aranyérmes: Ulugbek Rashitov (Üzbegisztán)

ÚSZÁS
férfi 400 m vegyes – aranyérmes: Chase Kalisz (Egyesült Államok)
férfi 400 m gyors – aranyérmes: Ahmed Hafnaui (Tunézia)
női 400 m vegyes – aranyérmes: Ohasi Jui (Japán)
női 4x100 m gyorsváltó – aranyérmes: Ausztriália

VÍVÁS
női tőr – aranyérmes: Lee Kiefer (Egyesült Államok)
férfi párbajtőr – aranyérmes: Romain Cannone (Franciaország)

 

NAPI PROGRAM

ASZTALITENISZ
  3.00:
vegyes páros – negyeddöntő
  7.00:
női egyes (Póta Georgina) és férfi egyes – 2. forduló
13.00:
vegyes páros – elődöntő  

CSELGÁNCS
  4.00:
női 52 kg (Pupp Réka), férfi 66 kg – selejtezők, negyeddöntők
10.00: női 52 kg, férfi 66 kg – elődöntők, vigaszág, bronzmérkőzés, döntő

EVEZÉS
2.00:
női egypár, férfi egypár (Pétervári-Molnár Bendegúz) – negyeddöntő, vigaszági helyosztók; női, férfi kormányos nélküli kettes, négyes, könnyűsúlyú kétpár – vigaszág; női nyolcas, férfi nyolcas – előfutamok; 

GÖRDESZKÁZÁS
2.00:
Férfi street, selejtező, döntő

GYEPLABDA
NŐK
CSOPORTKÖR, 1. FORDULÓ

A-CSOPORT

2.30:
Nagy-Britannia–Németország
B-CSOPORT
3.00:
Ausztrália–Spanyolország
4.45:
Japán–Kína
5.15:
Új-Zéland–Argentína
FÉRFIAK
CSOPORTKÖR, 2. FORDULÓ

A-CSOPORT

11.30:
India–Ausztrália
12.00: Japán–Argentína
13.45: Spanyolország–Új-Zéland
B-CSOPORT
 
14.15:
Dél-Afrika–Hollandia

HULLÁMLOVAGLÁS
0.00: férfi, női előfutamok

ÍJÁSZAT
2.30:
női csapatverseny – nyolcaddöntők
6.45:
női csapatverseny – negyeddöntők, elődöntők, bronzmeccs, döntő

KAJAK-KENU
SZLALOM
6.00:
női K–1, férfi C–1 – előfutamok

KERÉKPÁR
6.00:
női országúti mezőnyverseny

KÉZILABDA
NŐK
CSOPORTKÖR, 1. FORDULÓ
A-CSOPORT
  2.00:
Hollandia–Japán
  7.15: Montenegró–Angola
  9.15: Norvégia–Dél-Korea
B-CSOPORT
  4.00:
Orosz csapat–Brazília
12.30: Spanyolország–Svédország
14.30: Magyarország–Franciaország

KOSÁRLABDA
FÉRFIAK
CSOPORTKÖR, 1. FORDULÓ
A-CSOPORT
  3.00: Irán–Csehország
14.00: Franciaország–Egyesült Államok
B-CSOPORT
  6.40:
Németország–Olaszország
10.20: Ausztrália–Nigéria

LABDARÚGÁS
FÉRFIAK
CSOPORTKÖR, 2. FORDULÓ
A-CSOPORT
10.00:
Franciaország–Dél-Afrika
13.00: Japán–Mexikó
B-CSOPORT
10.00:
Új-Zéland–Honduras
13.00: Románia–Dél-Korea
C-CSOPORT
  9.30:
Egyiptom–Argentína
12.30: Ausztrália–Spanyolország 
D-CSOPORT
10.30:
Brazília–Elefántcsontpart
13.30: Szaúd-Arábia–Németország

LOVAGLÁS
10.00:
díjugratás – egyéni és csapatverseny, második nap

MŰUGRÁS
8.00:
női szinkron 3 méter – döntő

ÖKÖLVÍVÁS
  4.00:
női 51, női 75 kg, férfi 63 kg, férfi 81 kg – selejtező
10.00: női 51 kg, férfi 63 kg, férfi 81 kg – selejtező 

RÖPLABDA
NŐK

CSOPORTKÖR, 1. FORDULÓ
A-CSOPORT
  7.20:
Szerbia–Dominikai Köztársaság
12.40:
Japán–Kenya
14.45: Brazília–Dél-Korea
B-CSOPORT
  2.00: Orosz csapat–Olaszország
  4.05: Egyesült Államok–Argentína
  9.25: Kína–Törökország 

SOFTBALL
  3.00: Ausztrália–Egyesült Államok
  7.30: Kanada–Japán
13.00: Olaszország–Mexikó

SPORTLÖVÉSZET
2.00:
férfi, női skeet – alapverseny, 1. nap; női légpisztoly (10 m, Major Veronika)
6.00: férfi légpuska (10 m, Pekler Zalán, Péni István) – alapverseny, döntő

STRANDRÖPLABDA
2.00, 8.00, 13.00: férfi és női csoportmeccsek 

SÚLYEMELÉS
  4.50:
férfi 61 kg és férfi 67 kg – B-csoport
  8.50: férfi 61 kg – A-csoport
12.50: férfi 67 kg – A-csoport

TENISZ
4.00:
férfi egyes, férfi páros, női egyes, női páros – 1. forduló 

TEKVANDÓ
  3.00:
női 57 kg, férfi 68 kg – nyolcaddöntő, negyeddöntő, elődöntő
12.00: női 57 kg, férfi 68 kg – vigaszág, bronzmeccs, döntő

TOLLASLABDA
  2.00:
férfi egyes (Krausz Gergely, 6.20) – csoportmeccsek
11.00: női egyes (Sárosi Laura, 12.20) – csoportmeccsek
férfi páros, női páros, vegyes páros – csoportmeccsek 

TORNA
3.00, 7.30, 12.30:
nők, egyéni összetett (Kovács Zsófia) – selejtező

ÚSZÁS
3.30:
férfi 400 m vegyes – döntő (Verrasztó Dávid)
3.40 és 3.46: női 100 m pillangó – elődöntők
3.52: férfi 400 m gyors – döntő
4.12: női 400 m vegyes – döntő (Hosszú Katinka, Mihályvári-Farkas Viktória)
4.33 és 4.39: férfi 100 m mell – elődöntők
4.45: női 4x100 gyorsváltó – döntő

12.02: női 100 m hát – előfutamok (12.12: Burián Katalin)
12.17: férfi 200 m gyors – előfutamok (12.24: Németh Nándor, 12.27: Kozma Dominik)
12.34: női 100 m mell – előfutamok
12.51: férfi100 m hát – előfutamok (12.58: Telegdy Ádám, 13.03: Bohus Richárd)
13.06: női 400 m gyors – előfutamok (13.24: Késely Ajna)
13.30: férfi 4x100 gyorsváltó – előfutamok (13.35: Magyarország)

VITORLÁZÁS
5:05: laser radial, 1. és 2. futam, Érdi Mária,
7.35: laser 1. és 2. futam, Vadnai Benjamin
8.05: női RS:X (szörf), Cholnoky Sára

VÍVÁS
  2.00:
női tőr egyéni – selejtező
  2.00: Pásztor Flóra
  2.55:
női tőr egyéni – a 16 közé jutásért
  3.25: Kreiss Fanni
  4.25: Kondricz Kata
  6.35: női tőr egyéni – nyolcaddöntők
  8.25: női tőr egyéni – negyeddöntők
11.00 és 11.30: női tőr egyéni – elődöntők
12.50: női tőr egyéni – bronzmérkőzés
13.45: női tőr egyéni – döntő

  2.30: férfi párbajtőr egyéni – selejtező
  4.55: férfi párbajtőr egyéni – a 16 közé jutásért
  4.55: Siklósi Gergely
  7.35: férfi párbajtőr egyéni – nyolcaddöntők
  8.55: férfi párbajtőr egyéni – negyeddöntők
12.00 és 12.25: férfi párbajtőr egyéni – elődöntők
13.20: férfi párbajtőr egyéni – bronzmérkőzés
14.15: férfi párbajtőr egyéni – döntő

VÍZILABDA

FÉRFIAK
CSOPORTKÖR
1. FORDULÓ
CSOPORTKÖR, 1. FORDULÓ
A-CSOPORT
  3.00:
Dél-Afrika–Olaszország
  4.30: Magyarország–Görögország
  7.00: Egyesült Államok–Japán
B-CSOPORT
  8.30:
Ausztrália–Montenegró
11.20: Szerbia–Spanyolország
12.50: Horvátország–Kazahsztán

3x3-AS KOSÁRLABDA
3.15, 7.00, 10.30, 14.00:
férfi, női csoportmeccsek  

A TOKIÓI OLIMPIA ADATBANKJA