Tenisz: a világelső Barty túl nagy falat volt a címvédő Swiateknek Adelaide-ben

K. T. I.K. T. I.
2022.01.08. 12:09
Barty döntőre készülhet Adelaide-ben (Fotó: AFP)
A női világelső ausztrál Ashleigh Barty sima mérkőzésen, két játszmában legyőzte az Adelaide-ben zajló, kemény pályás tenisztorna női versenyén címvédőként rajthoz álló lengyel Iga Swiateket szombaton, így döntőbe jutott – adta hírül a Magyar Távirati Iroda.

A második női elődöntőben Barty az első szettben két brékkel 33 perc után előnyhöz jutott, majd a második játszmában 1–1 után ismét elvette ötödikként rangsorolt ellenfele adogatójátékát, amelyből aztán kiszerválta a győzelmet. Az összecsapás 1 óra 28 percig tartott – foglalta össze a történteket az TI.

Barty ellenfele a döntőben a hetedikként kiemelt kazah Jelena Ribakina lesz. A két játékos korábban egyszer, 2020-ban az ausztrál nyílt teniszbajnokságon mérkőzött meg egymással, Barty könnyed két szettben, 6:3, 6:2-re bizonyult jobbnak – idézte fel a hírügynökség.

WTA 250-ES TORNA, ADELAIDE (703 580 dollár, kemény)