Roland Garros: Gálfiék és Udvardyék is a 32 között párosban

2023.05.31. 20:32
Gálfi Dalmáék bejutottak a második fordulóba (Fotó: AFP)
Gálfi Dalma után Udvardy Panna is sikerrel vette az első fordulót női párosban a Párizsban zajló francia nyílt teniszbajnokságon.

A magyar, lengyel kettős egy chilei, új-zélandi egységgel csapott össze a nyitó körben, és három szettben, 2 óra 18 perc alatt diadalmaskodott.

A következő fordulóban a nyolcadik helyen kiemelt Gabriela Dabrowski, Luisa Stefani kanadai, brazil duó lesz Gálfiék ellenfele.

Udvardy Panna és a belga Ysaline Bonaventure duója egy szabadkártyával induló hazai kettőssel csapott össze szerdán, és két játszmában sikerült győznie.

Udvardyék következő ellenfele egyelőre nem ismert.

A magyar játékosok egyesben már az első fordulóban búcsúztak a Roland Garroson.

ROLAND GARROS, PÁRIZS (salak)
NŐI PÁROS, 1. forduló (a 32 közé jutásért)

Gálfi Dalma, Katarzyna Piter (magyar, lengyel)–Alexa Guarachi, Erin Routliffe (chilei, új-zélandi) 6:2, 5:7, 6:2
Udvardy Panna, Ysaline Bonaventure (magyar, belga)–Alice Robbe, Alice Tubello (francia) 7:6 (7–5), 6:3