Kiesett a címvédő Cicipasz; spanyol házielődöntő Monte-Carlóban

PATAKI GYULAPATAKI GYULA
Vágólapra másolva!
2025.04.11. 18:59
Cicipasz nem védheti meg a címét Monte-Carlóban (Fotó: Getty Images)
Lorenzo Musetti, Alex de Minaur, Carlos Alcaraz és Alejandro Davidovich Fokina jutott be a Monte-Carlóban zajló ATP 1000-es tenisztorna elődöntőjébe.

Alejandro Davidovich Fokina 2022-ben döntőt játszhatott Monte-Carlóban, idén pedig már finalista volt Delray Beachben és Acapulcóban is. A spanyol játékos nem is adott esélyt Alexei Popyrinnek, és 69 perc alatt lezárta a mérkőzést. Érdekes, hogy ez volt Davidovich Fokina 18. győzelme idén, 2024-ben egész évben ennyi sikert ünnepelhetett.

Ellenfele Carlos Alcaraz lesz, aki három év után tért vissza Monte-Carlóba, és ott igencsak megszenvedett Arthur Fils ellen. A francia hozta az első játszmát, majd a másodikban 5:5-nél három bréklabdája is volt, ezeket hárította Alcaraz, és kiharcolta a döntő szettet. A harmadik felvonásban Fils ismét brékelőnyben volt, ám Alcaraz 3:1-es hátrányban sorozatban öt játékot nyerve harcolta ki az elődöntőt.

A felső ágon Grigor Dimitrovnak nem volt ellenszere Alex de Minaur ellen, az ausztrál mindössze 44 perc alatt lezárta a meccset, ráadásul játékot sem veszített. 2013 óta ez volt az első olyan negyeddöntős vagy későbbi szakaszbeli ATP-meccs, ahol az egyik teniszező játékot sem nyert, 12 évvel ezelőtt Roger Federer nyert 6:0, 6:0-ra Mischa Zverev ellen a hallei negyeddöntőben. A 26 éves ausztrálnak ez volt az idei 20. győzelme.

De Minaur az elődöntőben Lorenzo Musettivel csap össze, aki elbúcsúztatta Sztefanosz Cicipaszt. Pedig a címvédő görög az első játszmát nagyon simán, egy játékot veszítve hozta. A másodikban Musetti két játékot is megnyert fogadóként, majd a harmadikban az olasz több bréklabdát is hárított, a saját egyetlen bréklehetőségét pedig kihasználta, így ott van a legjobb négy között.

TENISZ, ATP 1000-ES TORNA, MONTE-CARLO, NEGYEDDÖNTŐ
Alcaraz (spanyol, 2.)–Fils (francia, 12.) 4:6, 7:5, 6:3
Musetti (olasz, 13.)–Cicipasz (görög, 6.) 1:6, 6:3, 6:4
De Minaur (ausztrál, 8.)–Dimitrov (bolgár, 15.) 6:0, 6:0
Davidovich Fokina (spanyol)–Popyrin (ausztrál) 6:3, 6:2

 

 

Legfrissebb hírek

Piros Zsombor döntőt játszik Ostravában

Tenisz
12 órája

Tenisz: Bondár Anna döntőbe jutott Wiesbadenben

Tenisz
13 órája

Gálfi Dalma újabb challengertornát nyert meg

Tenisz
15 órája

Bondár Anna negyeddöntős a wiesbadeni tenisztornán

Tenisz
2025.05.01. 19:48

Swiatek 0:6-os kezdés után jutott tovább Madridban, Szabalenka elbúcsúztatta Kosztyukot

Tenisz
2025.04.30. 22:49

Fucsovics Márton szetthátrányból jutott tovább Estorilban

Tenisz
2025.04.30. 20:46

Gálfi Dalma negyeddöntős Spanyolországban; Bondár továbbjutott, Udvardy búcsúzott Wiesbadenben

Tenisz
2025.04.30. 16:36

Tenisz: a vitamininfúzió határértékének túllépése miatt eltiltották a párosban kétszeres Grand Slam-győztest

Tenisz
2025.04.29. 10:06
Ezek is érdekelhetik