Wimbledon: Oszaka búcsúzott; Alcaraz és Sinner is győzött

H. Á.H. Á.
2024.07.03. 23:33
Alcaraz jó úton a címvédés felé (Fotó: Getty Images)
A Wimbledonban zajló füves pályás Grand Slam-torna szerdai játéknapján is több nagy név elköszönt, akadtak meglepetések, jöttek a papírformák, és megvolt az idei torna legnagyobb fordítása is – már persze, amikor az időjárás engedte, hogy lehessen a külső pályákon is játszani...

Kedden több mérkőzést is félbe kellett szakítani a sötétedés miatt – ezek közé tartozott a kanadai Felix Auger-Aliassime és az ausztrál Thanasi Kokkinakis összecsapása is. A 17. kiemelt kanadai nyerte az első két szettet, majd a harmadikat rövidítésre mentette az ausztrál, s ebben Auger-Aliassime-nek négy meccslabdája is volt. Ennek ellenére a rövidítést az ausztrál nyerte meg, s ettől olyannyira lendületbe jött, hogy a negyedik és az ötödik játszmát is 6:4-re hozta, 4 óra 35 perc alatt a második fordulóba jutva.

Szintén öt játszmában került be a második kanyarba az orosz Roman Szafjullin, igaz, neki nem kellett meccslabdákat hárítania Francisco Cerúndolo ellen, csupán kétszettes hátrányból kellett felállnia. Az orosz ezt sikeresen megtette, így készülhet a második fordulóra. A két korábbi világelső, Carlos Alcaraz és Danyiil Medvegyev is bejutott a harmadik fordulóba – utóbbi szetthátrányból állt fel a francia Alexandre Müller ellen. A spanyol kiválóság a nap egyik leggyorsabb sikerét aratta az ausztrál Aleksandar Vukic ellen, mindössze 1:51 óra alatt ledarálta a három játszmát.

Némi meglepetésre három játszmában kikapott a nyolcadik kiemelt Casper Ruud a 37 éves Fabio Fogninitől, igaz, a norvégnak nem éppen a kedvenc borítása a fű. A veterán olasz három év után jutott ismét a 3. fordulóba Wimbledonban.

A női versenyben is akadt jó nevű búcsúzó, mert kiesett a négyszeres GS-győztes Oszaka Naomi, aki a 19. kiemelt Emma Navarrótól kapott ki két játszmában kereken 60 perc alatt, s elköszönt a US Open 2017-es győztese, Sloane Stephens is, aki csak két játékot tudott nyerni az orosz Diana Snajder ellen, 51 perc alatt 6:1, 6:1-re elvesztett mérkőzése során. Szintén magabiztos játékkal masírozott a 32 közé a US Open 2021-es bajnoka, Emma Raducanu, aki a belga Elise Mertenst páholta el 6:1, 6:2-re.

Az eredeti menetrend szerint egyébként a férfi párosoknál érdekelt Marozsán Fábián és a női párosoknál Babos Tímea is szerdán játszott volna, ám a napi program eleve kétórás csúszással indult eső miatt a külső pályákon, és a nap során többször is rövidebb esőszünetekre volt szükség, ezért a szervezők már délután közölték: néhány páros mérkőzéstől eltekintve az összecsapások többségét áthelyezték csütörtökre, így Marozsán és Babos meccsét is.

Késő este a férfiak első helyen kiemeltje, Jannik Sinner négy szettben kerekedett felül honfitársán, Matteo Berrettinin.

WIMBLEDON (50 millió font, füves pálya)
FÉRFI EGYES, 1. FORDULÓ (a 64 közé jutásért)
Kokkinakis (ausztrál)–Auger-Aliassime (kanadai, 17.) 4:6, 5:7, 7:6, 6:4, 6:4
Monfils (francia)–Wawrinka (svájci) 7:6 (7–5), 6:4, 5:5-nél sötétedés miatt félbeszakadt
Sinner (olasz, 1.)–Berrettini (olasz) 7:6 (7–3), 7:6 (7–4), 2:6, 7:6 (7–4)