Koepfer két szettben legyőzte Marozsánt, vezetnek a németek a Davis-kupában

R. P.R. P.
2024.02.02. 14:50
Fotó: Árvai Károly
Tatabányán a tenisz Davis-kupa-világdöntő Magyarország–Németország selejtezőjének első mérkőzésén Marozsán Fábián két szettben kikapott Dominik Koepfertől.

DAVIS-KUPA, VILÁGDÖNTŐ, SELEJTEZŐ
MAGYARORSZÁG–NÉMETORSZÁG
TATABÁNYA (FEBRUÁR 2–3.)
Egyes
Marozsán Fábián–Dominik Koepfer 2:6, 6:7 (4–7)

Jól kezdte a meccset Marozsán Fábián, de sajnos 2:1 után Koepfer játéka túlságosan is feljavult. Az első pár gém bizonytalankodása után az ellenfél rendbe tette az adogatását, ellenben Marozsán sokat bizonytalankodott. Végül 6:2-re a német nyerte az első játszmát.

A másodikban Marozsán már sokkal jobban játszott, és kiharcolta a rövidítést. Itt azonban ismét Koepfer pillanatai következtek. Bár 6–1 után a magyar teniszező három meccslabdát hárított, a negyedik már nem jött össze.

Marozsán a négy bréklabdájából egyet sem tudott kihasználni, ellenben Koepfer kettőt is. A német 20 nyerő ütésével szemben a magyar játékos 15-ig jutott. A megnyert labdamenetek tekintetében 78–65 lett „oda”.

Koepfer tehát két szettben győzött, vagyis a németek megszerezték a vezetést a párharcban.