Aus. Open: Djokovics a Fritz elleni sikerrel állította be Szeles Mónika csúcsát

D. S. B.D. S. B.
2024.01.23. 10:36
Novak Djokovics beállította Szeles Mónika rekordját és egymás után 33 meccset nyert meg az Australian Openen (Fotó: Getty Images)
Egymás után 33. mérkőzését nyerte meg az ausztrál nyílt teniszbajnokságon (Australian Open) és beállította Szeles Mónika rekordját a világelső Novak Djokovics, aki közel négyórás csatában búcsúztatta a 12. kiemelt amerikai Taylor Fritzet és jutott be elsőként az elődöntőbe.

A pályafutása 25. Grand Slam-győzelmére hajtó szerbet nagy küzdelemre késztette a 12. kiemelt amerikai, aki az első szettben nem engedte brékelni ellenfelét, miközben több adogatását is meglepően könnyedén hozta. 7:6 (7–3)

Djokovicsnak volt két bréklabdája és játszmalabdája is, de Fritz innen is kiharcolta a rövidítést, ahol a 36 éves szerb 4–0-val kezdett, harmadik játszmalabdáját pedig már nem hibázta el. Ami az első szettben nem jött össze Fritznek, az a másodikban hamar sikerült: rögtön elvette Djokovics adogatását és ezzel alapozta meg egyenlítését. 4:6

A harmadik szettben viszont Djokovics nem tudott hibázni, hét ászt és 14 győztest ütött, saját szerváit viszonylag könnyedén nyerte meg és két brékkel 6:2-re húzta be a szettet.

A negyedik játszmában Fritz nem állt távol második szettben nyújtott teljesítményétől, s az sem törte meg, hogy Djokovics elvette az adogatását, rögtön brékkel válaszolva maradt meccsben. 4:3 után viszont a szerb semmire nyerte Fritz szervajátékát, onnantól pedig már csak saját szerváit kellett hoznia az elődöntőhöz, s ezt meg is tette, így közel négyórás küzdelemben elsőként jutott a legjobb négy közé. 7:6 (7–3), 4:6, 6:2, 6:3

Djokovics a döntőbe jutásért a negyedik kiemelt olasz Jannik Sinner és az ötödikként rangsorolt Andrej Rubljov egymás elleni meccsének győztesével vív meg.

AUSTRALIAN OPEN, MELBOURNE (kemény pálya, 86 500 000 ausztrál dollár)