US Open: nincs meglepetés, Alcaraz, Medvegyev és Pegula is továbbjutott

2023.09.01. 07:54
Carlos ALcaraz hozta a kötelezőt (Fotó: Getty Images)
Nem történt számottevő meglepetés az év utolsó Grand Slam-tornájának számító US Openen. A New York-i viadal péntek hajnali mérkőzésein az előzetesen esélyesnek tartott versenyzők mindegyike továbbjutott.

Nem okozott különösebb fejtörést a férfiak világranglistáját vezető Carlos Alcaraznak dél-afrikai ellenfelének legyőzése. Lloyd Harris a teljesen sima első két szett után ugyan összekapta magát a harmadikra, de a spanyol nem veszítette el a hidegvérét és rövidítésben vívta ki a továbbjutást.

Danyiil Medvegyev meccse ugyanezt a sormintát követte, de az orosz elbukta aharmadik játszma rövidítését, így sor került a negyedik szettre is, amelyet viszont ismét magabiztosan hozott.

A női világranglista harmadik helyén álló – és hazai közönség előtt versenyző – Jessica Pegula simán vette a második forduló jelentette akadályt, ellentétben az idén Wimbledonban döntős Onsz Dzsabúrral, de a tunéziai végül döntő szettben ki tudta brusztolni a továbbjutást. Kiesett viszont az Australian Open 2020-as győztese, Sofia Kenin: a jelenleg a világranglista 101. helyén álló amerikai három szettben kapott ki az orosz Darja Kaszatkinától.

TENISZ
US OPEN (65 millió dollár, kemény pálya)
2. FORDULÓ (a 32 közé jutásért)
FÉRFI EGYES
Evans (brit, 26.)–
Van de Zandschulp 1:6, 6:1, 6:3, 6:3
Báez (argentin)–
Meligeni Alves (brazil) 6:7 (7–9), 6:4, 6:4 – Alves a harmadik szett után feladta.
Alcaraz (spanyol, 1.)–Harris (dél-afrikai) 6:3, 6:1, 7:6 (7–4)
Medvegyev (orosz, 3.)–O'Connell (ausztrál) 6:2, 6:2, 6:7 (6–8), 6:2