Wimbledon: szetthátrányból nyert Alcaraz, Runéval játszik az elődöntőért

M. B.M. B.
2023.07.10. 22:22
Összejött a húszévesek csatája, Alcaraz (a képen) Runéval fog megütközni a negyeddöntőben (Fotó: Getty Images)
A wimbledoni füves pályás teniszbajnokság nyolcaddöntőjében a világelső Carlos Alcaraz négy szettben felülmúlta Matteo Berrettinit.

Alaposan ráijesztett a világranglista 38. helyén jegyzett olasz versenyző Alcarazra, az első játszma végjátékában brékelte a spanyolt, aki erre nem tudott reagálni, így hátrányba került. 3:6

A következő játszmák ugyanazt a sormintát követték: Alcaraz vagy a szett felénél, vagy a vége felé brékelt, amire Berrettini nem tudott érdemi választ adni. A záró játszmában ezzel együtt nagyot küzdött az olasz: a meccsért adogató világelső már 40:15-re vezetett, amikor Berrettini két meccslabdát is hárítva kiegyenlített. Alcaraz előnybe került, de Berrettini a harmadik meccslabdát is kivédekezte, majd a negyedikkel már nem tudott mit kezdeni – a 20 éves spanyol jutott be a negyeddöntőbe.

CARLOS ALCARAZ MÁSODIK SZETTBELI BŐDÜLETES PONTJA

Alcaraz ellenfele az ugyancsak 20 esztendős, 6. helyen kiemelt Holger Rune lesz: a dán versenyző – spanyol riválisához hasonlóan – szetthátrányból felállva gyűrte le a bolgár Grigor Dimitrovot.