Tenisz: Carlos Alcaraz nyert Indian Wellsben, újra világelső

Vágólapra másolva!
2023.03.20. 07:16
null
Carlos Alcaraz újra világelső (Fotó: Getty Images)
Carlos Alcaraz nyerte meg az Indian Wells-i kemény pályás tenisztorna férfi versenyét, mivel a vasárnapi döntőben magabiztosan megverte az orosz Danyiil Medvegyevet, és diadalával újra átvette a vezetést a világranglistán.

 

Az idény egyik slágermeccsének mindkét játékos számára nagy volt a tétje, mivel a 19 éves spanyol – a US Open címvédője – sikerével visszaszerezhette Novak Djokovicstól az éllovas pozíciót a világranglistán, míg a New York-i Grand Slamen 2021-ben bajnok orosz 20-ra növelhette volna veretlenségi sorozatát. Alcaraz ebben az évben már győzött Buenos Airesben és döntős volt Rio de Janeiróban – az idén 13/1-es mutatónál tartott –, és tavaly szeptember 12-től idén január 29-ig vezette már a világranglistát, azóta viszont az élen töltött hetekben rekordot döntő Novak Djokovics uralkodott. Medvegyev pedig legutóbb az Australian Open harmadik fordulójában kapott ki, azóta Rotterdamban, Dohában is Dubajban is diadalmaskodott.

Az első kaliforniai fináléjukra készülő játékosok egymás elleni mérlegében a moszkvai teniszező állt jobban, ugyanis eddigi egyetlen összecsapásukon megverte Alcarazt a 2021-es wimbledoni tornán.

A kaliforniai sivatagban a murciai tinédzser kezdett jobban, 3:0-ra elhúzott, míg Medvegyev sokat rontott, kevés első szervát ütött be, és őt láthatóan jobban zavarta a kavargó szél. Mivel bréklabdáig sem jutott el, Alcaraz besöpörte az első szettet, majd a folytatásban, kihasználva ellenfele gyengélkedését, dupla brékelőnybe került (4:0). Az orosz még összehozott két gémet, de fordítani nem volt esélye, a szintén exvilágelső és GS-bajnok Juan Carlos Ferrero tanítványa pedig 1 óra 10 perc elteltével lezárta a mérkőzést.

Indian Wellsben sorozatban ötödször avattak új bajnokot a férfiaknál.

ATP-TORNA, INDIAN WELLS (10.1 millió dollár, kemény pálya)
DÖNTŐ

Alcaraz (spanyol, 1.)–Medvegyev (orosz, 5.) 6:3, 6:2

Legfrissebb hírek

Roland Garros: a címvédő Alcaraz lesz Marozsán Fábián ellenfele

Tenisz
Tegnap, 14:37

Rafael Nadal: Egyáltalán nem hiányzik a tenisz, fél éve nem volt a kezemben ütő

Tenisz
Tegnap, 13:53

Roland Garros: Swiatek kétszettes sikerrel kezdett

Tenisz
Tegnap, 13:43

Marozsán Fábián: Szeretnék jó mérkőzést játszani Alcarazzal

Tenisz
Tegnap, 9:30

Roland Garros: hozta a papírformát Marozsán, Alcarazzal játszhat a második körben

Tenisz
2025.05.25. 18:59

Carlos Alcarazszal minden rendben, de mi lesz Iga Swiatekkel?

Tenisz
2025.05.25. 09:36

Megvan Novak Djokovics 100. tornagyőzelme!

Tenisz
2025.05.24. 18:57

Babos Tímea megszerezte a 27. trófeáját párosban

Tenisz
2025.05.24. 13:56
Ezek is érdekelhetik