Wimbledon: A győzelem közös siker – Ribakina

MTI, V. Á.MTI, V. Á.
Vágólapra másolva!
2022.07.12. 18:34
null
Jelena Ribakina örül, hogy sikerült az országváltás (Fotó: AFP)
A friss wimbledoni bajnok Jelena Ribakina azt mondta, az All England Clubban aratott győzelme közös siker, és nem lett volna lehetséges a Kazah Teniszszövetség támogatása nélkül – írja az MTI.


A moszkvai születésű, 23 éves játékos 2018 óta szerepel kazah színekben, azért váltott országot, hogy több anyagi segítséget kapjon. Ő lett az ország első Grand Slam-győztese egyesben, miután a szombati női döntőben három szettben legyőzte a tunéziai Onsz Dzsaburt.

„Amióta Kazahsztánt képviselem, boldog vagyok, hogy folytathattam a játékot profi szinten” – fogalmazott Ribakina kedden, amikor hazaérkezett Nur-Szultanba.

„Senki nem tudta előre, hogyan fog sikerülni az országváltás. Természetesen nagyon örülök annak, ami történt. Fontos döntés volt számomra” – folytatta.

„A kazah szövetség és Bulat Utemuratov elnök támogatásának köszönhetően úgy érzem, ez a siker közös” – tette hozzá.

Ribakina felidézte, hogy miután elhagyta Oroszországot, nem volt könnyű a váltás a profik közé.

„A juniorkorosztály után nem egyszerű a profi lét, különösen az, hogy előkelő helyen jegyzett játékossá válj, sokaknak nem is sikerül a váltás. Számomra ez nagyon fontos időszak volt, ezért nagyon hálás vagyok az időért és lehetőségért, amit kaptam” – fogalmazott.

Ribakina elárulta: először fel sem fogta igazán, hogy wimbledoni bajnok lett, a meccslabda után ezért is maradt el részéről a másoktól látott euforikus ünneplés.

„Abban a pillanatban fel sem fogtam, hogy befejeződött a mérkőzés és megnyertem a legnagyobb tornát. De szuper boldog vagyok, megváltoztak a dolgok, ez biztos” – mondta arra utalva, hogy óriásira nőtt az érdeklődés iránta, amit biztosan nem lesz egyszerű kezelnie, de megpróbál pihenni és felkészülni a következő versenyeire.

TENISZ
WIMBLEDON, LONDON (füves pálya, 40 350 000 font)
NŐI EGYES
DÖNTŐ

Ribakina (kazah, 17.)–Dzsabur (tunéziai, 3.) 3:6, 6:2, 6:2

Legfrissebb hírek

Piros Zsombor szetthátrányból fordítva jutott tovább Menorcán

Tenisz
8 órája

Djokovicsnak még várnia kell a 100. tornagyőzelmére, Mensík lett Miami bajnoka

Tenisz
16 órája

Fritz kikapott, 19 éves cseh meccsel Djokoviccsal Miami trónjáért

Tenisz
Tegnap, 0:02

Darja Kaszatkina ausztrál színekben teniszezik tovább

Tenisz
2025.03.29. 10:58

Djokovics a 60. 1000-es döntőjét vívhatja Miamiban

Tenisz
2025.03.29. 08:20

Tíz év után van újra cseh játékos a négy között Miamiban; Djokovics tovább írja rekordját

Tenisz
2025.03.28. 08:44

Fucsovics a második fordulóban búcsúzott Gironában

Tenisz
2025.03.27. 18:34

Tenisz: Gálfi Dalma egyesben a nyolcad-, párosban a negyeddöntőben búcsúzott Antalyában

Tenisz
2025.03.27. 17:17
Ezek is érdekelhetik