Wimbledon: Babos Tímea újabb kiütéses győzelme

Vágólapra másolva!
2022.06.22. 18:17
null
Babos Tímea egy győzelemre a főtáblától (Fotó: Dömötör Csaba, archív)
Babos Tímea fölényes sikerrel jutott tovább a wimbledoni teniszbajnokság selejtezőjének második fordulójából.

 

A világranglista 294. helyezettje szerdán az ukrán Darja Sznigurt (130.) győzte le két sima szettben, 46 perces mérkőzésen, amelyen tíz ászt szervált.

Babos az első körben a német Katharina Gerlach ellen szintén csak két játékot veszített, következő ellenfele pedig a mexikói Fernanda Contreras Gómez (157.) lesz.

A főtáblára jutáshoz három mérkőzést kell nyerni a selejtezőnek hagyományosan otthon adó Roehamptonban. A férfiaknál Valkusz Máté az első fordulóban kapott ki, Piros Zsombor viszont a harmadik körbe jutott, a nőknél Jani Réka a második fordulóban búcsúzott. A legjobb 128 mezőnyének alanyi jogon öt magyar – Fucsovics Márton, Balázs Attila, Bondár Anna, Udvardy Panna és Gálfi Dalma – a tagja.

WIMBLEDON
NŐI EGYES
SELEJTEZŐ, 2. FORDULÓ

Babos Tímea–Darja Sznigur (ukrán, 7.) 6:0, 6:2

Legfrissebb hírek

Iga Swiatek: Nem is álmodtam arról, hogy nyerhetek itt Wimbledonban, annyira távolinak tűnt

Tenisz
2 órája

6:0, 6:0! Swiatek kiütötte Anisimovát a wimbledoni döntőben

Tenisz
5 órája

Wimbledon: 89 év után brit siker férfi párosban

Tenisz
7 órája

Összejött az álomdöntő! Alcaraz a Djokovicsot kiejtő Sinnerrel vívja a wimbledoni finálét

Tenisz
Tegnap, 19:52

Anisimova legyőzte a világelsőt, és először döntős Wimbledonban

Tenisz
2025.07.10. 17:30

Megdőlt a magyar győzelmi csúcs Wimbledonban

Tenisz
2025.07.10. 15:57

Gálfi Dalma feladta a bastadi negyeddöntőt

Tenisz
2025.07.10. 11:57

Wimbledon: érvényesült a papírforma, kiestek Babosék

Tenisz
2025.07.09. 18:05
Ezek is érdekelhetik