Davis-kupa: Zverev büszke, hogy ismét játszhat a válogatottban

MTI, V. Á.MTI, V. Á.
Vágólapra másolva!
2022.03.01. 18:23
null
Zverev büszke, hogy ismét játszhat a német válogatottban (Fotó: AFP)
Az olimpiai bajnok Alexander Zverev büszke arra, hogy a hétvégi, brazilok elleni Davis-kupa-párharcban ismét segítheti a német teniszválogatottat – írja az MTI.


A tokiói ötkarikás játékokon aranyérmes játékos 2019 óta először van ott a német együttesben, amely pénteken és szombaton Rio de Janeiróban a házigazda brazilokkal játszik a világcsoport döntőjébe jutásért.

„Mindig is fontos volt számomra a hazámért játszani, büszke vagyok arra, hogy képviselhetem Németországot” – fogalmazott a világranglista-harmadik teniszező, akit múlt héten kizártak az acapulcói tornán, mivel a páros búcsúját követően ütőjével egymás után többször megütötte a bírói emelvényt.

Zverev hozzátette, egy nap szeretné felemelni a Davis Kupa-trófeát a németekkel, akik összesen háromszor – legutóbb 1993-ban – tudták megnyerni a sorozatot.

Legfrissebb hírek

US Open: máris búcsúzott a korábbi győztes; Djokovics hozta a kötelezőt

Tenisz
4 órája

Sarapova bekerült a teniszhírességek csarnokába

Tenisz
22 órája

Fucsovics Márton: Igaz, hogy az idősebb generációhoz tartozom, de még mindig itt vagyok

Tenisz
Tegnap, 7:43

Tizenhét és tizenegy év után lehetne ismét címvédés egyesben a US Openen

Tenisz
Tegnap, 7:00

Fucsovics remekelt a fináléban is, két szettben megnyerte a winston-salemi torna döntőjét!

Tenisz
Tegnap, 1:02

Az elengedés művészete – Szeleczki Róbert jegyzete

Tenisz
2025.08.23. 23:24

Carlos Alcarazé a legnagyobb bevétel a teniszezők között

Tenisz
2025.08.23. 14:35

Diadalmenet, korhatárra tekintettel nélkül – sztárportré Mirra Andrejeváról

Képes Sport
2025.08.22. 16:14
Ezek is érdekelhetik