Tenisz: 2 óra 31 perces csata végén lett meg Nadal 1000. győzelme

2020.11.04. 21:21
Nadalnak meg kellett dolgoznia az 1000. sikeréért (is) (Fotó: AFP)
Nagy csatában, három szettben legyőzte 2. körös ellenfelét Rafael Nadal a párizsi ATP 1000-es, kemény pályás tornán. A 34 esztendős spanyol teniszező ezzel karrierje 1000. profi sikerét érte el. Feliciano López egyáltalán nem adta könnyen neki...

1000. profi sikerére készült Rafael Nadal: a párizsi ATP 1000-es torna második fordulójában egy előzetesen egyáltalán nem verhetetlennek tűnő ellenfél, a 39 éves Feliciano López várt rá. A veterán honfitárs ugyanakkor az első játszmában alaposan meglepte Nadalt, rögvest az első gémben brékelve a volt világelsőt. López kiváló adogatójátékával újra meg újra zavarba hozta Nadalt, ami arra elég is volt, hogy megőrizze a brékelőnyt az egész szettben (4:6).

A második játszmát Nadal kezdte jobban, de hiába volt 2:1 után a negyedik játékban kétszer is bréklabdája, nem tudta elvenni López adogatását. 3:2-es hátrányban az idősebb spanyolnak egy újabb hullámvölgyet kellett túlélnie, ezúttal három bréklabdát is hárítva. A világranglista 64. helyén álló spanyol a szett második felére visszanyerte a magabiztosságát, s bár nem volt sansza arra, hogy elvegye Nadal adogatását, utóbbi sem került közel a brékhez. 6:6 után jöhetett a rövidítés a második szett megnyeréséért. Itt ismét a jó nyitások domináltak sokáig, 3–3 után viszont elvesztette az adogatását López, Nadal jött két szervával, 6–3-ra meglépett, majd 7–5-nél (igaz, csak második szándékból) be is ütötte a szettlabdát (4:6, 7:6).

Jöhetett a döntő szett.

Ezúttal Nadal kezdte egy elvett adogatással a játszmát. López rögvest visszabrékelhette volna öt évvel fiatalabb riválisát, ám kétszer is elszalasztotta az esélyt, s Nadal 2:0-ra ellépett. Innentől hiába küzdött, nem volt valódi sansza a brékhátrány ledolgozására. Nadal végül a második meccslabdáját beütve összehozta a történelmi győzelmet (4:6, 7:6, 6:4).

A 34 éves Rafa Nadal az open éra negyedik olyan játékosa lett, aki elért 1000 sikerig. Még ha nem is salakon, de stílszerű, hogy épp Párizsban lett meg az újabb mérföldkő a Roland Garros-király számára.

ATP 1000-ES TORNA, PÁRIZS (4 289 970 euró, kemény pálya)