Fed-kupa: Elégedettek lehetünk a sorsolással – Szávay

Vágólapra másolva!
2020.02.13. 15:18
Szávay Ágnes szerint a magyar női teniszválogatott elégedett lehet a sorsolással az áprilisi, Budapesten sorra kerülő Fed-kupa-döntőben.

A világranglista korábbi 13. helyezettje csütörtökön az M4 Sport Sporthíradójában beszélt a kedden elkészült csoportbeosztásról, melynek révén a magyarok a címvédő franciákkal és az oroszokkal kerültek egy trióba.

„Erős ellenfeleket kaptunk, de itt mindenki nagyon erős, és a franciák azért egy fokkal jobbak számunkra, mint mondjuk a Serena Williams vezette amerikaiak. Elégedettek lehetünk a sorsolással, és bár a világranglista alapján nem mi leszünk a favoritok, a Fed-kupa más, mert itt országokat képviselnek a játékosok, és a hazai közönség olyan motivációt adhat a lányoknak, hogy bármi előfordulhat” – vélekedett a 2013-ban visszavonult játékos.

Ami az ő válogatott szereplését illeti, Szávay Ágnes elmondta, 16 évesen mutatkozott be a Fed-kupában, és mindig szeretett csapatban szerepelni.

„Különleges érzés, amikor nem a nevünket, hanem az országunkat mondják be. A tenisz magányos sportág, mindenki csak magára számíthat, ezért a csapat atmoszférája óriási erőket tud felszabadítani” – jelentette ki a Fed-kupa-döntő nagykövete hozzátéve, sok pozitív hozadéka lesz annak, hogy 2022-ig Budapest a finálé házigazdája. Kifejtette, remélhetőleg sok fiatal kilátogat majd a Papp László Budapest Sportarénába április 14. és 19. között, és a döntő motivációt jelent mindenkinek, aki szereti vagy űzi a sportágat.

Legfrissebb hírek

Bondár Anna a selejtező első fordulójában búcsúzott az Indian Wells-i tenisztornán

Tenisz
2025.03.02. 21:35

Tenisz: első ATP-diadalát aratta Tomás Machác

Tenisz
2025.03.02. 11:43

Négy év után a budapesti WTA-tenisztorna a romániai Jászvásárba költözik

Tenisz
2025.02.26. 16:32

Bondárnak a nyitó kör jelentette a végállomást az austini tenisztornán

Tenisz
2025.02.25. 19:53

Marozsán Fábián nem tudja, mitől esett szét a játéka Bautista ellen

Tenisz
2025.02.24. 21:01

Megint Nardi vár Fucsovicsra a dubai tenisztornán

Tenisz
2025.02.23. 18:54

Andrejeva a győzelmével top 10-es játékos lesz

Tenisz
2025.02.22. 19:02

Tenisz: Fucsovics Márton csak egy játékot veszített

Tenisz
2025.02.22. 09:47
Ezek is érdekelhetik