Davis-kupa: elfogadták a sorozat radikális reformját

MTI MTIMTI MTI
Vágólapra másolva!
2018.08.16. 19:15
null
A reform mögött a Barcelona labdarúgója, Gerard Pique által alapított, Kosmos nevű befektetési társaság áll (Fotó: Twitter)
Elfogadta a Davis-kupa radikális reformját a Nemzetközi Tenisz Szövetség (ITF) csütörtökön.

 

 

A 118 évvel ezelőtt alapított férfi csapatverseny a következő idényben februárban kezdődik 24 résztvevővel. A 12 párharc továbbjutóihoz csatlakozik az előző szezon négy elődöntőse, valamint két szabadkártyás együttes. A 18 csapat november 18. és 24. között Madridban vagy Lille-ben találkozik, előbb hat darab hármas csoportban zajlanak a küzdelmek, majd a negyeddöntő, az elődöntő és a finálé következik.

A csapatmérkőzések két egyesből és egy párosból állnak majd, amelyeket egy nap alatt lebonyolítanak.

A Davis-kupa meccseit eddig négy hétvégén – februárban, júliusban, szeptemberben és novemberben – rendezték.

Az új formátum mögött az FC Barcelona labdarúgója, Gerard Pique által alapított, Kosmos nevű befektetési társaság áll, amely 25 évre hárommilliárd dollárt ígért az ITF-nek. A nemzetközi szövetség elnöke, David Haggerty által előterjesztett javaslatra a szavazók csaknem háromnegyede mondott igent csütörtökön Orlandóban, de akadtak ellenzők is, például a német és a brit szövetség.

A világ legjobb férfi teniszezői gyakran lemondják szereplésüket a Davis-kupában a zsúfolt versenynaptárra hivatkozva.

Haggerty úgy fogalmazott, az átalakuló esemény egy szórakoztató teniszfesztivál lesz majd, amely a játékosok, a szurkolók, a támogatók és a műsorszolgáltatók számára is vonzóbbá válik. Gerard Piqué hozzátette, a nemzeti szövetségek elfogadta megállapodás minden bizonnyal garantálja a Davis-kupa jövőjét, illetve a tenisz fejlődését minden szinten.

Az ausztrál válogatott állásfoglalása szerint azonban az új formátum miatt megszűnik a sorozat különleges, egyedi jellege. Wimbledon korábbi bajnoka, az ausztrál Pat Cash a közösségi oldalán úgy fogalmazott, „szomorú nap ez a férfi tenisz számára”, a szervezők pedig „bolondok, és saját magukat csapják be, ha azt gondolják, hogy a legjobb játékosok számára vonzóvá válik az esemény”.

Honfitársa, John Millman költői kérdést tett fel: „Mit gondolnának arról a – milliárdos által támogatott – teniszezőről, aki szeretné megváltoztatni a labdarúgó Bajnokok Ligáját úgy, hogy például nem lennének hazai és idegenbeli meccsek?”

Legfrissebb hírek

Kiesett a címvédő Cicipasz; spanyol házielődöntő Monte-Carlóban

Tenisz
21 órája

Búcsúzott a Marozsánt kiejtő Monfils, Djokovics sem jutott tovább Monte-Carlóban

Tenisz
2025.04.09. 19:12

„Fogalmam sincs, mi történik velem” – Zverev most sem lesz első a világranglistán

Tenisz
2025.04.09. 12:36

Egy nappal a Flandria megnyerése után kifütyülték Pogacart Monte-Carlóban

Tenisz
2025.04.08. 17:15

Piros továbbjutott Madridban, az első kiemelt vár rá

Tenisz
2025.04.08. 13:47

Bondár a Billie Jean King-kupán vágna vissza Minnennek

Tenisz
2025.04.08. 10:12

Piros Zsombor főtáblára jutott a madridi tenisztornán

Tenisz
2025.04.07. 15:46

Továbbra is három magyar van a legjobb százban a tenisz-világranglistán

Tenisz
2025.04.07. 11:05
Ezek is érdekelhetik