Tenisz: Roger Federer hosszabb pihenőre készül

Vágólapra másolva!
2017.07.17. 11:20
Várhatóan egy hónapot pihen Roger Federer, aki vasárnap nyolcadszor nyerte meg a wimbledoni teniszbajnokságot.

A döntőben a horvát Marin Cilicet könnyedén legyőző sztár minden bizonnyal kihagyja a következő 1000-es (mester) versenyt, amely augusztus 7-én kezdődik Montrealban, és csak egy héttel később, Cincinnatiben ragad ismét ütőt.A döntőben a horvát Marin Cilicet könnyedén legyőző sztár minden bizonnyal kihagyja a következő 1000-es (mester) versenyt, amely augusztus 7-én kezdődik Montrealban, és csak egy héttel később, Cincinnatiben ragad ismét ütőt.

„Összeülünk a stábommal, és megbeszéljük, hogy mi legyen Kanadával” – jelentette ki a 35 éves svájci, míg edzője, Severin Lüthi szerint ezen a ponton már csak Federeren múlik, hogy vállal-e egy tornát vagy nem, mivel már semmit sem kell bizonyítania.

A tréner hozzátette, a londoni diadal is főként annak köszönhető, hogy tanítványa kihagyta a tízhetes salakszezont, és inkább füvön készült.

A Grand Slam-rekordját 19. címével tovább javító Federer a folytatásban a US Openen indul, majd szeptember végén a prágai meghívásos Laver-kupán vesz részt, melyen Európa és Amerika vív csapatversenyt a múlt és a jelen legjobbjaival. Októberben Sanghaj, majd a „házi versenyének” számító bázeli torna és a szezonzáró londoni ATP-világbajnokság következik.

Az ATP hétfőn közölte, hogy a tizedik Roland Garrosán győztes Rafael Nadal után másodikként Federer részvétele vált biztossá a nyolcfős vb-n, amely november 12-én kezdődik. A svájci 15. alkalommal lép pályára a szupertornán, melyet már hatszor megnyert, de tavaly sérülés miatt kihagyott.

Legfrissebb hírek

Bardóczky Kornél: Csalódottak vagyunk, de jövőre újra megpróbáljuk!

Tenisz
3 órája

Fucsovics kikapott Rodionovtól, Ausztria legyőzte a mieinket

Tenisz
2025.09.13. 17:35

Piros Zsombor nyert, egyenlítettünk Ausztria ellen!

Tenisz
2025.09.13. 16:01

Marozsán Fábián kikapott, előnyben az osztrákok a Davis-kupában

Tenisz
2025.09.12. 17:38

Tóth Amarissa a negyeddöntőben búcsúzott a ljubljanai tenisztornától

Tenisz
2025.09.12. 14:32

Davis-kupa: Marozsán kezd az osztrákok ellen Debrecenben

Tenisz
2025.09.11. 14:30

Csókkirály helyett: Anna Kalinszkaja megnevezte a teniszvilág flörtkirályát

Tenisz
2025.09.10. 11:31

Udvardy Panna kétjátszmás győzelemmel kezdett Sao Paulóban

Tenisz
2025.09.09. 20:02
Ezek is érdekelhetik